В Україні вперше виступив хор з Туреччини

В Україні вперше виступив хор з Туреччини
В Україні вперше виступив хор з Туреччини
22.08.2019
Оцініть статтю: 
(105 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Влітку багато наших співвітчизників прагнуть відвідати Туреччину, а тим часом громадяни цієї країни приїжджають до України.

17 серпня 2019 року вперше до нашої країни завітав відомий у Туреччині і поза її межами вокально-хоровий колектив «Anchorus» polifonic choir» (диригент — Джихан Сельчук).

Хор, що здобув популярність своїм вимогливим ставленням до виконавської майстерності і репертуарної політики, вокальної манери і нестандартних інтерпретаційних рішень, розділив концертну сцену з видатним київським колективом — «Академічним камерним хором «Хрещатик» (художній керівник і диригент — Павло Струць), відомим своїми самобутніми програмами, авторськими театралізованими постановками, блискучою виконавчою технікою й унікальною тембральною драматургією.

Як розповів гендиректор хору Андрій Воїнов, «Anchorus» polifonic choir» — це перший турецький хор, який виступив на українській сцені.

«Ми здійснюємо багато різних міжнародних контактів, які можуть презентувати хор за кордоном. Зокрема ми налагодили контакти з турецьким колективом, який до нас приїхав у гості. Вперше хор з Туреччини сам проявив ініціативу такої поїздки. Звичайно, ми подолали і певні кордони — Павлові Петровичу (художній керівник хору Павло Струць — ред) змушений був робити підтекстівки турецьких пісень. Турецька мова виявилась для нас дуже складною. Але велике бажання допомагає здійснити усе», — зауважує пан Воїнов.

Як зазначив Андрій Воїнов, турецький хор з радістю відреагував на можливість приїхати до Києва, попри всі труднощі у процедурах виїзду турків за кордон, адже їм значно складніше виїжджати з країни, ніж іноземцям потрапити до Туреччини.

«Турецькому колективові вдалося подолати візові й інші обмеження. Новаторство цього молодого колективу полягає у тому, що він працює у перспективному для Туреччини напрямку поліфонічної музики. Тому йому потрібно здобувати досвід, збагачуючи його прикладами здобутків і досягнень інших колективів, які вже тривалий час працюють і завоювали репутацію й авторитет, тому можуть провести майстер-клас. Було вирішено провести спільний концерт. У цьому є чимала наша заслуга, але головне — прагнення турецького колективу, яке додає йому честі. І ми підтримуємо його», — зауважує пан Воїнов.

Попри те, що середина серпня — аж ніяк не розпал концертно-театрального сезону, концертна зала була заповнена глядачами, які прийшли послухати й українські пісні у виконанні гостей з Туреччини, і турецькі музичні твори у виконанні хору «Хрещатик». А спільне виконання обома колективами творів, коли чудовий вокал турецьких й українських виконавців піднісся над залою, об’єднуючи культури і народи, викликало справжні овації і щире захоплення присутніх.

Кращі зразки європейської сучасної музики і світові шедеври естради занурили слухачів у неповторний і фантастичний світ, у якому яскравими мелодійними фресками поєдналися самобутні культури Туреччини й України.

У концертній програмі переплелися мотиви музичних творів різних епох і стилів, різнобарв’я і колористика турецької музики у поєднанні з запальною і барвистою українською піснею.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.