10-11 серпня 2009 року Крим з робочим візитом відвідали старший радник Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Клеменс Бюшер та радники Верховного комісара Вінсент де Грааф і Сабіна Махль.
Як повідомляє інформагентство QHA, 10 серпня у центральному офісі Міллі Фірка у Сімферополі відбулася зустріч із кримськотатарською громадськістю. Радники Верховного Комісара ОБСЄ у справах національних меншин обговорили з керівництвом Фонду досліджень і підтримки корінних народів Криму, Ради старійшин кримськотатарського народу «Намус» і Міллі Фірка питання, пов'язані з розробкою і прийняттям в Україні «Закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою».
За інформацією представників ОБСЄ Верховний комісар Кнут Воллебек направив на адресу Президента, прем'єр-міністра і голови парламенту України конкретні рекомендації щодо принципових положень Законопроекту, які повинні включати всі аспекти відновлення прав депортованих народів.
11 серпня в офісі Меджлісу кримськотатарського народу, співробітники ОБСЄ вручили конфіденційний лист Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кнута Воллебека на ім'я Голови Меджлісу Мустафи Джемільова.
У даному листі пан Верховний комісар ОБСЄ докладно інформує голову Меджлісу про суть направлених ним на адресу вищого керівництва України конкретних пропозицій щодо вирішення кримськотатарської проблеми.
Пропозиції Верховного комісара ОБСЄ були підготовлені ним на продовження плідної дискусії, що відбулася у ході круглого столу, проведеного у Києві 8 липня 2009 року. Керівництво Меджлісу висловило подяку Кнуту Воллебеку та його радникам за детальний і об'єктивний виклад існуючих проблем і, головне, за конструктивні пропозиції щодо їхнього законодавчого вирішення.
У ході візиту з метою вивчення ряду питань, пов'язаних із відновленням прав кримськотатарського народу, зокрема у питаннях топоніміки та культурно-природних пам'яток, Клеменс Бюшер, Вінсент де Грааф і Сабіна Махль у супроводі першого заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і керівника відділу зовнішніх зв'язків Меджлісу Алі Хамзіна здійснили робочу поїздку у Судакський регіон, де відвідали ряд населених пунктів і зустрілися із членами місцевих меджлісів.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
ЄС зацікавився проблемами кримських татар
Учасники кримськотатарської акції у Києві звернуться до Європейського співтовариства
Репатріанти закликали ООН і ЄС сприяти у відновленні їхніх прав
Пройшла зустріч Голови Меджлісу з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин