Апеляційний суд Сочі затвердив вирок голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Його засудили до шести років позбавлення волі. Микола Полозов, адвокат Чубарова, був присутній на засіданні як слухача, бо суд відсторонив його від захисту. Апеляційну заяву обвинувачення та захисту на вирок голові Меджлісу суд розглянув заочно.
Про це в соцмережі «Фейсбук» повідомила «Кримська солідарність»:
«Позбавлення волі строком на 6 років лишилося в силі. Адвокат Микола Полозов був відсторонений судом від захисту і брав участь як слухач і заявник апеляції. Юрист звернув увагу, що якщо раніше сторона обвинувачення просила суд збільшити міру покарання з 6 до 9 років і внести зміни в документи, складені з помилками (були переплутані імена потерпілих і номери аркушів справи в матеріалах експертизи), то сьогодні прокурор від збільшення терміну відмовилася. Адвокат за призначенням наполягала на скасуванні вироку зовсім через порушення права на захист. Доводи захисту суд не вислухав, термін ув’язнення залишили без змін».
Як нагадує «Кримська солідарність», наприкінці березня 2020 року Слідчий комітет РФ по Криму заочно висунув обвинувачення голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Кримінальні справи порушено за ч. 1 ст. 212 («Організація масових заворушень»), ч. 2 ст. 280.1 і ч. 1 ст. 280.1 КК Росії («Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісности Росії»), що її пізніше скасували через декриміналізацію статті.
26 лютого 2014 року перед будівлею кримського парламенту відбувся масштабний мітинг прихильників і противників територіальної цілісности України. Поміж перших були кримськотатарські та проукраїнські активісти, їм протистояли проросійські громадяни.
За оцінкою голови аналітичного центру «Сова» Олександра Верховського, кримінальна справа є формою тиску на Чубарова та Меджліс узагалі, щоб у перспективі створити «альтернативний Меджліс».
У листопаді 2015 року Інтерпол припинив ініційований Росією міжнародний розшук Чубарова.
У квітні 2016 року так званий Верховний суд Республіки Крим визнав Меджліс кримськотатарського народу за екстремістську організацію та заборонив її діяльність на території РФ.
6 червня 2021 року той самий «Верховний суд Республіки Крим» призначив 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму, штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і 200 годин виправних робіт для голови Меджлісу.