Під час чергової добродійної акції в Ісламському культурному центрі Києва ще сто малозабезпечених родин отримали продуктові набори. У великих пакунках — по кілька кілограмів борошна, рису та гречки, макаронні вироби, олія цукор, чай — цього кожній родині має вистачити на місяць.
Акція за традицією розпочалася словом муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» Саіда Ісмагілова, читанням Священного Корану та дуа:
— Ця акція спрямована на те, щоб допомагати мусульманам України — всім, хто потребує особливої уваги та допомоги. І наші браття з Німеччини збирають пожертви, щоб оці харчові набори були роздані тут, в Україні, щоб допомогти мусульманам України в ці тяжкі часи, які переживає наша країна. Для нас велика радість і честь, що наші німецькі партнери виявляють довіру саме нашому духовному управлінню, саме нашим організаціям. Маємо подякувати Всевишньому Аллагу за те, що Він дає зі своїх щедрот для нас ці всі блага, і цей баракат ми отримуємо! Маємо подякувати всім жертводавцям, що дають ці кошти для допомоги.
Шейх Саід прочитав аяти Корану та дуа за добродійників, у тому числі за одновірців із німецької організації MuslimеHelfen.
Після дуа присутні мусульмани на пам’ятку про місяць раджаб, один із трьох, звеличених Аллагом, промовили свідчення віри, шагаду, й почалася роздача продуктових наборів. Кожен охочий отримував ще й мусульманську літературу, а також видані ДУМУ «Умма» універсальні календарі з серії «Мечеті світу» з датуванням як за гіджрою, так і григоріанським літочисленням.
Представники родин, що їм надано допомогу, дякували за суттєву братню підтримку як українському благодійному фонду «Рука допомоги», так і німецькій організації MuslimеHelfen.
Дякували й немусульмани — внутрішні переселенці. Їм також надано допомогу, і, як сказала одна з пенсіонерок-переселенок з окупованого Луганська, завдяки такій підтримці мусульман їй із чоловіком-інвалідом вдається «триматися на плаву»:
— Ніколи не думала, що плече допомоги підставлять люди іншої віри. Дуже вдячна їм за таку підтримку. Це не просто харчі, що допомагають виживати — це набагато більше, бо й надається ця допомога з повагою до людської гідности того, хто потребує… Це дозволяє не впасти у відчай, не розчаруватися в людях, бо ця допомога, яку мусульмани надають і немусульманам — свідчення їхньої людяности, їхнього гуманізму, закладених у їхній релігії. І це — разючий контраст з багатьма іншими. Так, нашій сім’ї допомога надається від чужих по суті людей, бо її надають не родичі, з якими ми, хоч і живемо на вільній території України, але ідеологічно перебуваємо по різні сторони барикад; не знайомі, що, як виявилося, приділяють величезне значення соціальному стану та не вважають переселенців, що втратили статус і статки, гідними своєї уваги та спілкування… Втративши матеріальне, животіючи на мізерні пенсії в орендованому житлі, саме завдяки мусульманам ми спромоглися за майже вісім років поневірянь не втратити важливішого — довіри до цього світу, де є місце справжній доброті та справжній любові, з якою Господь різними мовами в різних Писаннях говорить із людьми…
Як розповів директор столичного ІКЦ та засновник благодійного фонду «Руки добра» Ісмаїл Кади, продукти придбали завдяки пожертвам небайдужих як з України, так і з Німеччини: фонд MuslimеHelfen не вперше підтримує українських одновірців у шляхетних справах і цього разу не залишився осторонь, надавши дві третини потрібних коштів. Самі акції фонд «Руки добра» проводить за сприяння Конгресу мусульман України та ДУМУ «Умма».
Продуктові набори отримують не тільки нужденні мусульмани, а й вимушені переселенці та інші малозабезпечені сім'ї, що опинилися у скруті. Такі акції відбудуться й в інших містах: у Дніпрі, Запоріжжі, на півдні України — протягом місяця «Руки добра» мають намір допомогти 500 сім'ям.