Державний департамент релігій Міністерства юстиції України фіксує зростання релігійної мережі на 857 організацій. Зокрема, станом на січень 2007 р. офіційно зафіксовано 33063 організації. Таблицю релігійної мережі України за 2006 рік 3 липня опублікувала «Львівська газета».
За словами президента Української асоціації релігієзнавців (УАР), професора, доктора філософських наук Анатолія Колодного, ми все ж не можемо сказати точно, скільки різних релігійних течій, церков і спільнот входить до цього числа, бо ось уже втретє поспіль згаданий державний орган використав так званий оптовий підхід оприлюднення релігійної статистики низки менших конфесій.
За даними таблиці, мусульманських громад в Україні на початку січня 2007 р. було вже 1101 (2005-го – 472). В державі зареєстровано чотири духовних управління: Духовне управління мусульман України (Київ), Духовне управління мусульман Криму, Духовний центр мусульман України (Донецьк) і Релігійне управління незалежних мусульманських громад України «Київський муфтіят». Останнє, до речі, утворено 23 грудня 2006 р. на конференції в Києві. До статистики релігійних об’єднань входить також Міжобласна асоціація громадських організацій «Арраід».
Найбільша кількість громад у Духовного управління мусульман Криму – 945. В Україні діють 7 духовних навчальних закладів мусульман (260 слухачів), видають 7 газет, працює 115 недільних шкіл.
Зростає кількість громад мусульман у Криму (було 925, стало 951).
Дещо напруженим було релігійне життя в Криму, зокрема в стосунках між православними та кримськотатарськими мусульманами, останніх – із вахабітами, близько 40 громад яких уже є в Автономній Республіці Крим (АРК). Варто зазначити, що із 2,6 млн. паломників, які в 2006 р. здійснили традиційний хадж до Мекки, лише близько 30 були з України. Та й вони прибули туди приватно, оскільки Україна не має відповідної угоди із Саудівською Аравією.
Певні парламентські кола все частіше прагнуть політизувати релігійне життя країни. На жаль, таку ситуацію підтримують деякі релігійні структури.
Директор Інтернет-видання Релігійної Інформаційної служби України (РІСУ) Тарас Антошевський справедливо вважає, що поширювачами релігійної нетолерантності нерідко є українські та російські мас-медіа (це, на жаль, стосується і органу Верховної Рада України газети “Голос України”). Натомість маємо лише декілька прикладів, коли порушників релігійної свободи покарали в судовому порядку.
За матеріалами РІСУ