18 квітня 2009 р., професор Екмеледдін Іхсаноглу, Генеральний Секретар Організації Ісламська Конференція (ОІК), відкрив 12 зустріч групи експертів по ситуації з мусульманськими меншинами у країнах, що не входять в ОІК. Зустріч проходила у штаб-квартирі організації у Джидді (Саудівська Аравія).
У своєму виступі перед представниками мусульманських меншин із країн, що не є членами ОІК і країн-членів ОІК, Генсек відзначив, що з моменту його вступу на цю посаду, він робить усе можливе для того, щоб налагодити дружні взаємини між мусульманськими меншинами і країнами-членами ОІК. Він також уточнив, що мусульманські меншини становлять третину від числа мусульман усього світу, яких у свою чергу налічується близько половини мільярда.
Іхсаноглу відзначив, що він доклав багато зусиль для того, щоб розв'язати проблеми мусульман у Філіппінах, М’янмі, Таїланді, Західній Фракії (Греції), а також, у Кавказькому та інших регіонах світу.
Зокрема, він сказав, що розроблені звіти, представлені на зустрічах глав уряду і міністрів, об'єктивно відображають проблеми мусульманських меншин. Він також підкреслив, що за останні роки представники ОІК побували у багатьох країнах, де проживають мусульманські меншини, з метою одержання безпосередньої інформації про мусульман цих країн і визначення їхніх першочергових завдань. Він додав, що ОІК бере активну участь у вирішенні проблем мусульман Філіппін і Таїланду. Генсек відзначив, що він призначив Саїда Кассим Ель-Масрі спеціальним представником ОІК на півдні Філіппін, для розробки рішення нагальних проблем мусульман цього регіону.
Іхсаноглу закликав країни-члени ОІК приділити більше уваги мусульманським меншинам у країнах, що не входять у дану організацію, допомогти їм захистити свої права й інтереси. Він також настійно рекомендував країнам-членам ОІК більш ефективно сприяти у роботі груп експертів, забезпечуючи їх необхідною підтримкою і допомогою.
Як повідомлялося раніше, 2 лютого цього року ОІК висловила своє відношення з приводу тривожної ситуації у міжрелігійній сфері в Автономній Республіці Крим, в Україні. Зокрема в заяві зазначалося, що ОІК «стурбована зростанням числа актів вандалізму стосовно святих місць і храмів мусульман у Криму, включаючи осквернення мечетей».
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
ОІК виступила на захист ісламських святинь на Кримському півострові
ОІК планує заснувати День пам'яті мусульман - жертв злочинів XX ст.
ОІК закликає зупинити бійню, яку чинить Ізраїль у секторі Газа