4-6 листопада в Україні з державним візитом перебував лідер Лівійської Джамахірії Муаммар Каддафі. Як і планувалося, Президент України і лівійський лідер підписали Конвенцію про запобігання подвійного оподатковування і запобігання ухилянь від податків на доходи, а також Меморандум про взаєморозуміння в області метрології і сертифікації.
Каддафі висловив задоволення проведеними переговорами і відзначив взаєморозуміння з багатьох питань регіональної і міжнародної політики. «Ми сподіваємося, що наші двосторонні відносини будуть взаємовигідними», - сказав Муаммар Каддафі, відзначивши значний потенціал такого співробітництва. Він нагадав, що візит Президента Віктора Ющенко в Лівію сприяв подальшому зміцненню дружби між двома країнами.
Україно-лівійські відносини
Президент України відзначив активний розвиток українсько-лівійських відносин. Ющенко підкреслив, що відносини України з Лівією набули динамічного розвитку в останні півтора роки. При цьому він особливо відзначив надзвичайно активний розвиток українсько-лівійського політичного діалогу. "За цей час нам вдалося налагодити контакти практично на всіх рівнях - як на вищому, так і на регіональному. Для нас це надзвичайно важливі відносини", - сказав він.
Глава держави підкреслив важливість реалізації програми співробітництва між країнами на 2008-2009 роки, що стосується співробітництва в багатьох сферах. Ющенко позитивно відзначив відкриття цього року в Києві представництва Лівійського інвестиційного фонду, що вже почав роботу з реалізації конкретних інвестиційних проектів. За його словами, особливою стратегією відносин України і Лівії є співробітництво в конкретних економічних галузях.
Як повідомляє Кореспондент.net, в ході візиту лідера Лівійської Джамахірії Україна запропонувала Лівії розвивати співробітництво в нафтогазовій сфері. Під час зустрічей у форматі віч-на віч і у розширеному складі лідери двох держав обговорили можливість реалізувати проекти лівійської сторони з розвитку інфраструктури українського ринку нафтопродуктів. Зокрема, вони обговорили можливість побудови в Україні нафтопереробного заводу. За словами Ющенко, мова йшла також про будівництво в Україні декількох сотень АЗС. Також були обговорені питання щодо поновлення переговорів про виділення нафтових полів для ведення розробки родовищ українськими компаніями.
В найближчий час сторони обіцяють налагодити експорт сільгосппродукції з України в Лівію. Виділяти українські чорноземи лівійським фермерам не будуть, але запрошують їх створювати підприємства по переробці продовольства в нашій країні.
Також Лівія зацікавилася можливістю покупки української зброї, повідомляє «Сегодня». "Нам потрібна зброя для самозахисту. Ми хочемо одержати найсучаснішу оборонну зброю за підходящими цінами", - відзначив Каддафі. За його словами, Лівія зараз стоїть перед вибором, у кого саме закуповувати зброю - у західних країн, Бєларусі, Росії чи України.
Крім цього, лівійська сторона зацікавлена в підготовці своїх військових в українських вузах і у можливості спільної участі в міжнародних миротворчих операціях. Також Ющенко і Каддафі вирішили, що Україна допоможе Лівії у відкритті медичного університету.
За матеріалами Кореспондент.net, «Сегодня», Подробности