Лідери кримських татар вимагають скасування «збройної спецоперації» у Криму

1
18 січня і 1 листопада 2007 року на вулиці Балаклавській у Сімферополі сталися зіткнення між кримськими татарами - учасниками так званих «галявин протесту» - і представниками фірми «Олві-Крим». (фото DayLife.com)
29.01.2009
Оцініть статтю: 
(324 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

26 січня Меджліс кримсько-татарського народу направив звернення президентові Віктору Ющенко і прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко з вимогою негайно вжити заходів, «які б запобігли провокації» у результаті запланованого зносу селища кримських татар Яни Кирим у межах міста Сімферополя, по вул. Балаклавській.

За словами першого заступника голови Меджлісу Рефата Чубарова, зараз на ділянці облаштовуються 80 сімей кримських татар, уже «будуються у капітальному форматі 20 будинків, 9 з яких завершені і в них живуть люди», крім того, у цьому масиві споруджена мечеть, де регулярно проводиться молитва.

В опублікованій заяві президії Меджлісу, силові дії правоохоронних органів стосовно людей, які облаштовуються в селищі Я ни Кирим, стануть каталізатором активних форм протесту з боку десятків тисяч кримських татар.

«Демонстративне знесення побудованої і уже діючої мечеті у зазначеному селищі в умовах, коли влада Сімферополя цинічно відмовляє мусульманам у виділенні землі для будівництва Соборної мечеті, однозначно буде сприйняте мусульманами як очевидний факт дискримінації їхніх прав», - відзначається у заяві.

На думку членів президії Меджлісу, ситуація навколо селища може бути вирішена безконфліктно, оскільки до ділянки у 8 га, на якій розміщене селище, прилягає вільна ділянка у 37 га, достатня для того, щоб задовольнити претензії комерційних фірм на землю.

«Докладаючи всі зусилля для безконфліктного вирішення ситуації навколо селища кримських татар Яни Кирим, президія меджлісу звертається до вищих органів державної влади з вимогою негайного вживання заходів, що виключають насильницькі дії стосовно мирних людей», - підкреслюють автори заяви.

Провокаційні дії

«Останнім часом з боку різних політичних сил звучать застереження про можливість введення надзвичайного стану на Україні в інтересах окремих політичних сил, і ми не виключаємо, що така масштабна провокація, як знесення кримськотатарського містечка, може стати початком дій, які саме й можуть привести до введення надзвичайного стану на Україні», - відзначив Рефат Чубаров.

Меджліс вимагає поновлення діяльності комісій з розгляду земельної ситуації в Криму з метою наділення нужденних громадян «проживаючим у Криму: як кримських татар, так і не кримських татар, - землею для облаштування своїх сімей», передає Іслам для всіх з посиланням на агентство «УНІАН».

Крім того, президія меджлісу звернулася до акредитованого в Україні дипломатичного представництва міжнародних організацій і держав із закликом інформувати керівництво міжнародних організацій і уряди своїх держав про широкомасштабні провокації, що готуються у Криму.

За інформацією Меджлісу, 23 січня у Сімферополі відбулася міжвідомча нарада за участю керівників правоохоронних органів, керівного складу Сімферопольського військового гарнізону, представників Ради міністрів Криму, під час якої було ухвалене рішення про знос самовільно побудованого у межах Сімферополя селища Яни Кирим.

Як повідомляє «УНІАН», селище виникло у березні 2006 року на частині території пустиря, що перебував раніше у веденні розформованої військової частини, яка готувалася Міністерством оборони України до передачі Сімферополю. Меджліс заявляє, що сімферопольська влада, не дочекавшись завершення процедури передачі земель, приступила до таємного їхнього розподілу серед різних фірм, при цьому ігнорувалися заяви кримських татар, які потребують одержання земельних ділянок для облаштування своїх родин. Такі дії влади, кажуть у Меджлісі, спонукали громадян до самовільного заняття 8 гектарів з 45 гектарів території, звільненої військовою частиною.

У результаті, землі селища Яни Кирим, на даний момент знаходяться у власності комерційних фірм «Олві-Крим», ТОВ «Амід», ПО «Крим». Однак, як говорить заступник голови Меджлісу Р. Чубаров, ця земля була передана комерційним фірмам у результаті незаконних рішень влади Сімферополя.

Нагадаємо, що 18 січня і 1 листопада 2007 року на вулиці Балаклавській у Сімферополі відбулися зіткнення між кримськими татарами - учасниками так званих «галявин протесту» - і представниками фірми «Олві-Крим». За даними представників фірми, у них є всі необхідні документи на право оренди землі.

За матеріалами Іслам для всіх

Посилання на тему:

Муфтій Криму і Посол США обговорили долю Соборної мечеті

Муфтій Криму і Постпред Президента підписали спільну заяву

Кримські тартари пікетували Представництво Президента в Криму

Репатріанти взяли в облогу парламент Криму

Меджліс поскаржився ОБСЄ

В правоохоронних органах АРК замало кримських татар

На Херсонщині здали будинок для кримських татар

Чиновники ксенофобські ставляться до кримських татар - Меджліс

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.