Депутати Львівської обласної ради закликають Президента України Віктора Ющенка, прем’єр-міністра Юлію Тимошенко та голову Верховної Ради Володимира Литвина заборонити в державі проведення абортів.
Як передає УНІАН, звернення підтримали 76 депутатів облради.
Вони просять прийняти ст. 27 Конституції України у такій редакції: «Кожна людина має невід’ємне право на життя від моменту зачаття і до природної смерті», а також «переглянути законодавство, яке дозволяє здійснювати штучне переривання вагітності: підготувати зміни до Цивільного кодексу України, в яких наголосити, що цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її зачаття».
Депутати Львівської облради також вимагають від керівників держави «внести відповідні зміни до ст. 134 Кримінального кодексу України «Незаконне проведення аборту», посиливши відповідальність за проведення аборту.
Нагадаємо, що за даним Міністерства охорони здоров'я України більше 40% українських жінок репродуктивного віку хоча б раз у житті робили аборт.
Громадськість та медики стверджують, що Україна – серед п’ятірки світових лідерів за кількістю абортів.
Щороку в Україні фіксують 200-250 тисяч випадків штучного переривання вагітності – за офіційною статистикою. Неофіційно, громадські організації заявляють про 30 мільйонів абортів за роки Незалежності.
Аборт в Ісламі
В Ісламі до закінчення 120-денного строку аборт допустимий у випадку нагальної потреби. В той же час у думках богословів різних мазхабів (правових шкіл) є деякі нюанси. Так факіхи-шафіїти допускають аборт у перші сорок днів з моменту зачаття, якщо на те є обопільна згода чоловіка і жінки і проведення операції не позначиться негативно на здатності жінки до дітонародження; після закінчення сорока днів із часу зачаття аборт, на думку шафіїтів, категорично заборонений.
Що стосується аборту після закінчення 120-денного терміну із часу зачаття всі богослови єдині в думці про те, що це заборонено і кваліфікується як вбивство.
«Не вбивайте своїх дітей, боячись бідності [страшачись того, що вони будуть об'їдати вас, що не зможете жити собі на втіху; не зможете їх забезпечити і “поставити на ноги” через нестачу фінансових засобів; не в силах будете приділити належну увагу]! [Зрозумійте і усвідомте] Ми даємо долю [матеріальні та інші блага] і їм, і вам.
Ваше вбивство їх [роблячи аборт, відмовляючись від власних дітей, зазіхаючи на життя безпомічних малюків; придумуючи витончені форми казнокрадства у програмах, що стосуються народжуваності й дитинства] є великою помилкою [ви пошкодуєте про це не лише у вічній обителі, але ще й у мирській]». (Коран, 17:31)
Крім того, всі мусульманські богослови говорять про небажаність переривання вагітності на будь-якій її фазі. Однак, згідно шаріатського принципу «необхідність робить заборонене дозволеним», у випадках нагальної потреби, наприклад, коли виникає загроза життю матері, є обґрунтовані побоювання щодо того, що майбутня дитина може успадкувати важковиліковні або невиліковні хвороби, переривання вагітності можливе, пише сайт «Умма.ру».
За матеріалами УНІАН і «Умма.ру»
Посилання на тему:
Верховна Рада остаточно заборонила гральний бізнес в Україні
Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства
В парках Тернополя не продаватимуть алкогольні напої
У Києві заборонять продавати алкоголь на вокзалах, в метро і житлових будинках
Верховна Рада України заборонила гральний бiзнес та участь в азартних іграх