Одним зі стереотипів, що заважають у боротьбі з тероризмом, є хибне переконання щодо прив’язаності тероризму до ісламу. Про це в інтерв’ю журналу «Главред» заявив генерал-лейтенант СБУ Василь Крутов – один із найкомпетентніших вітчизняних спеціалістів у питаннях державної безпеки та особливо – боротьби з тероризмом.
«Іслам – світова релігія, яка сама по собі не має ніякого стосунку до тероризму. Просто ідеологи тероризму навчилися злочинно використовувати певні її положення у своїх цілях. А ідеологи антитероризму ще не навчилися працювати у цьому середовищі», - пояснив Крутов.
Говорячи про попередження залучення представників ісламських меншин європейських країн до терористичних організацій, В.Крутов, зокрема, зазначив: «Мусульманська молодь у Європі живе у стані постійного культурного шоку. Треба не дозволити терористам використати цей шанс. Необхідно, щоб молоді люди відчували себе не відторгненою частиною суспільства, а європейськими мусульманами».
Певну частку провини за успіхи ідеологів сучасного міжнародного тероризму, зокрема у залякуванні населення, генерал-лейтенант СБУ покладає на ЗМІ, які, за його словами, однобічно розуміють свою роль в подібних конфліктах і «часто розкривають те, що не має бути закладено у свідомість людей».
Слабкість сучасної світової системи боротьби з тероризмом В. Крутов вбачає у зведенні її до дій військових, правоохоронців і розвідників. «Протидія має базуватися, окрім спецзаходів, на діях зовнішньополітичних, організаційно-правових, соціально-економічних, інформаційних, гуманітарних, освітянських. Повинен бути комплексний підхід, спрямований передусім на запобігання тероризму, а не лише на боротьбу з його наслідками. А це, як відомо, неможливо зробити силами самого лише державного апарату. Потрібне також приєднання громадських та неурядових організацій, які мають величезний, однак недооцінений потенціал», - вважає експерт.
В Україні немає терористичних організацій
Спеціаліст з питань державної безпеки повідомив, що в Україні немає підстав говорити про наявність терористичної загрози. В державі немає терористичних організацій, але, за його словами, є багато їх прихильників. Служба безпеки України та Антитерористичний центр при СБУ їх фіксують і відслідковують. «У нас створено доволі ефективну систему запобігання, виявлення та протидії терористичним проявам. Ми маємо досить непогане юридичне забезпечення цієї діяльності: закон «Про боротьбу з тероризмом» від 2003 року та статтю 258 Кримінального кодексу, норми якої було розширено у 2006-му», - розповів В. Крутов.
До того ж Україна є учасником усіх 13 конвенцій з протидії тероризму, взаємодіє із контртерористичним комітетом ООН, з усіма європейськими структурами цього роду діяльності та Антитерористичним центром СНД.
Серед теророгенних факторів в Україні експерт назвав недосконалість українського законодавства щодо міграційних процесів та високий рівень криміналізації, особливо у сфері економічних відносин, зокрема рейдерство, яке, за його словами, є «специфічним українським терористичним проявом». Крім того, формують теророгенність і деякі українські політики, особливо яскравим і небезпечним прикладом чого є створення штучного протистояння між Заходом і Сходом.
За матеріалами «Главред»
Посилання на тему:
Новини
В Криму пройшла прес-конференція, присвячена правильному розумінню джихаду
СБУ попередила спробу створення організації «Хізб ут-Тахрір» на території України
В Києві на науковому колоквіумі обговорили правильне розуміння Джигаду
Статті
Коранічне тлумачення питань миру, ненасильства і міжнародної безпеки