16 листопада 2010 року мусульмани всього світу відзначають велике свято жертвопринесення - Курбан-байрам. З цієї нагоди Харківське обласне товариство азербайджансько-української дружби «Достлуг», одне з найбільш численних і самобутніх національно-культурних об'єднань Харківської області, об 11-00 у мусульманській мечеті м. Харкова (вул. Пожарського, 3) провело обряд жертвопринесення Аллаху.
Після священного обряду жертвопринесення голова товариства Мурад Омаров і члени Правління товариства, традиційно, як і в попередні роки, м'ясо оббілованого барана віддали вихованцям Харківського обласного притулку «Гармонія».
Як зазначається на офіційному сайті Харківської міської ради, свято символізує милосердя, величність Бога і те, що віра - найкраща жертва.
Ісламське свято закінчення хаджу відзначається в 10 день дванадцятого місяця ісламського місячного календаря (зуль-хідж) в пам'ять про жертвопринесення пророка Ібрахіма і через 70 днів після свята Рамазан.
Бажано використовувати третину м'яса для пригощання своєї сім'ї, третину подарувати біднякам із числа сусідів і родичів, а третину роздати як милостиню нужденним.
Після обряду жертвопринесення, святкування Курбан-байрам у Харкові продовжилося на урочистому вечорі, який організувала і провела у Палаці студентів НТУ «ХПІ» (вул. Пушкінська, 79) Громадська організація «Аль-Манар», повідомляє управління внутрішньої політики і зв'язків з громадськістю Харківської ОДА.
Свято Курбан-байрам продовжиться три дні, до 20 листопада.
За матеріалами city.kharkov.ua і kharkivoda.gov.ua
Посилання на тему:
Союз азербайджанців світу привітав українських мусульман зі святом Курбан-байрам
В Харкові мусульманські лідери і представники облдержадміністрації провели спільний іфтар
Харківські мусульмани шоковані терактами в московському метро
Записи арабських географів проливають світло на справжній вік міста Харкова
Азербайджанці України: Курбан-Байрам несе надію, достаток і любов (фоторепортаж)
Створена, зруйнована і відновлена. До 100-річчя з дня відкриття Соборної мечеті в місті Харкові