Українська делегація взяла участь у семінарі з фікху меншин у катарському центрі Аль-Кардаві

Українська делегація взяла участь у семінарі з фікху меншин у катарському центрі Аль-Кардаві
17.06.2011
Оцініть статтю: 
(386 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

В Ісламському центрі Аль-Кардаві й Ат-Таждід, що відноситься до факультету ісламських наук при Катарському фонді, провели тренінг з ісламського фікху на тему «Методологія фетви та закони мусульманства меншин». У складі української делегації на чолі з керівником Комітету з фетв шейхом Імадом Абу ар-Рубом, були також члени комітету, представники ісламських культурних центрів та громадських організацій, що входять до складу Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд».

Розпочатий у суботу, 14 травня 2011 року, семінар тривав п'ять днів. Протягом цього часу учасники прослухали 14 лекцій з таких актуальних тем, як методологія винесення фетв, заклик і діалог релігій, а також фікх мусульманських меншин.

Також відбувся практичний семінар по роботі із зверненнями за богословським висновком і винесенню фетв, що покликані стати максимально корисним керівництвом для життєвих ситуацій, з якими стикаються мусульмани в немусульманському суспільстві.

Лекції читали професори факультету ісламських досліджень при Катарському фонді, факультету шаріату при Катарському університеті, а також деякі наукові співробітники центру Аль-Кардаві й Ат-Таждід.

На першій лекції на тему «Зусилля мусульман у діалозі з іншими релігіями», керівник центру «Аль-Кардаві» доктор Мухаммед Халіфа Хасан розповів про зусилля низки відомих мусульманських вчених у цій галузі, таких як Абу Райхан аль-Біруні, Ібн Хазм аль-Андалусі, Мухаммед аш-Шахрастані та про те, як вони зробили міжрелігійний діалог засобом для знайомства з іншими релігіями, міжконфесійної співпраці, поширення достовірних знань про Іслам.

Доктор Халіфа відзначив важливість міжконфесійного діалогу у виправленні образу мусульман, зміцненні відносин з послідовниками інших релігій, зміцненні єдності суспільства, а також поглибленні взаєморозуміння і співпраці. Він попередив про політичну експлуатацію цього питання і наслідки непрозорого фінансування конференцій міжконфесійного діалогу, а також визначив незалежність, демократичність, духовність і постійну роботу в цьому напрямку як необхідні умови для успішного діалогу.

Він також звернув увагу на те, що не варто плутати поняття «діалог» і «суперечка», адже діалог побудований на примиренні, а суперечка є результатом розбіжностей і фанатизму. Доктор Халіфа підкреслив, що Іслам заснований на вірі в універсальність Творця, єдність людської природи, визнанні релігійного плюралізму та відмінностей між людьми.

Важливість міжконфесійного діалогу з присутніми також обговорював доктор Ібрагім Ан-Нуаймі.

Крім цього, учасники тренінгу відвідали низку закладів з метою ознайомлення з їх роботою та культурного обміну. Серед них були: Факультет релігії Університету Катару, під час відвідин якого учасників супроводжувала завідувачка однієї з кафедр доктор Аїша Маная; і редакція веб-сайту Міністерства релігії, де вони мали змогу ознайомитися з організацією роботи ресурсу та його підрозділів; а також деякі міські пам'ятки.

За матеріалами arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.