Проблема біженців не є новою для Харкова. Це місто вже давно стало рідним для представників різних національностей, багато з яких були змушені залишитися тут за різних причин. Ця категорія людей потребує вирішення їх проблем вже зараз.
21 лютого в ІКЦ м. Харкова був організований круглий стіл. Темою для обговорення стали права біженців в Україні та питання, що стосуються іноземних громадян. Для Харкова, як багатонаціонального і студентського міста, ці питання вже давно є актуальними. Обговорення даної теми зібрало представників УВКБ ООН в Україні та представників мусульманських об'єднань Харкова: Палестинської діаспори, сирійського Дому, Курдської громади, Громадської організації "Альманар", ліванської партії "Майбутнє" ("Ф'ючер"), Об'єднання марокканських громадян.
Перед присутніми було висвітленно питання про права шукачів притулку та їх ситуації в останній час. Представниками УВКБ ООН була представлена статистика кількості людей, що подали документи на отримання статусу біженців і тих, хто отримали його в 2012 році.
За офіційними даними в Україні щорічно звертаються за статусом біженців 1,5 тисячі осіб, а на прикінці 2012 року їх кількість склала близько 2,5 тисяч. Приблизно третина з них - жителі Харкова. Більшість з них - шукачі притулку з Афганістану та Киргизстану, а інші - представники більш ніж 20 країн. Тільки у половини з них приймаються документи, і лише мала частина з них отримує статус біженців.
Крім того, учасники круглого столу обговорили проблеми іноземних студентів в м.Харкові та поведінку працівників міліції стосовно них. На даний момент в Харкові зареєстровано близько 12 тисяч іноземних студентів, багато з яких є членами об'єднань, представлених на круглому столі. Більшу їх частину регулярно зупиняють міліціонери "для перевірки документів". Крім того були випадки образ з боку правоохоронців.
Мусульманські об'єднання Харкова висловили сподівання, що подібні заходи звернуть увагу ООН на ситуацію з біженцями в Україні і вплинуть на перебування іноземних студентів в країні в кращу сторону.