Глобальний стандарт ісламських деривативів буде створений до грудня

1
Ісламські деривативи надають вигідну альтернативу звичайним фінансовим інструментам для багатьох інвесторів
28.10.2009
Оцініть статтю: 
(431 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Глобальні стандарти для ісламських похідних фінансових інструментів (деривативів) будуть опубліковані у грудні 2009 року. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Міжнародну асоціацію свопів і деривативів (ISDA).

Роботу над створенням подібних інструментів ISDA спільно з бахрейнським Міжнародним ісламським фінансовим ринком почала у 2006 році. Складність полягає у тому, що закони шаріату забороняють стягувати позичковий відсоток з будь-якого паперу. Крім того, фінансові інструменти повинні бути схвалені авторитетними мусульманськими богословами, пише сайт uabanker.net.

Галузь ісламських фінансів є самою швидкозростаючою на світовому фінансовому ринку. Загальний обсяг активів під управлінням інститутів, що працюють згідно з ісламським правом, становить 919 мільярдів доларів. З них 118 мільярдів складають мусульманські облігації, що інакше називаються «сукук».

Ісламські фінансові інститути виявилися стійкими до глобальної фінансової кризи, оскільки вимоги шаріату забороняли їм інвестувати у деякі потенційно небезпечні активи, включаючи високоризикову іпотеку, а також класичні деривативи. Саме у цій сфері західні банки та інші фінансові організації понесли найбільші збитки.

За оцінкою експертів з рейтингового агентства Moody's, обмеження, що вводяться ісламським правом на інвестиції у деривативи, істотно знижують можливі ризики. Таким чином, вони надають вигідну альтернативу звичайним фінансовим інструментам для багатьох інвесторів.

Деривативи являють собою цінні папери, похідні від інших фінансових інструментів - акцій, облігацій, кредитів, а також сировинних ресурсів і валют. Обсяг глобального ринку деривативів оцінюється у 592 трильйона доларів, що майже у 10 разів більше світового ВВП.

За матеріалами uabanker.net

Посилання на тему:

Новини

Підрозділ Всесвітнього банку вперше випустить ісламські облігації

Ісламські фінанси активно розвиваються у Франції

Рецесія обернулася інтересом до ісламських фінансів

Арабські інвестори створюють новий ісламський банк зі стартовим капіталом 10 млрд дол.

Статті

Ісламська економіка сильніша кризи

«Теорія великого дурня». Світова криза та ісламська економіка

Ісламська альтернатива

Ісламські фінанси допомагають пережити економічну кризу

Наукові роботи

Правовые аспекты глобализации финансовых рынков: возможности сближения норм права исламской и украинской правовых систем, регулирующих финансовые сделки

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.