Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > «Таврійський муфтіят» уже хазяйнує на Херсонщині

«Таврійський муфтіят» уже хазяйнує на Херсонщині

«Таврійський муфтіят» уже хазяйнує на Херсонщині
07.05.2022

За ініціативою «Духовного управління мусульман Криму та м. Севастополя» (т. зв. Таврійський муфтіят) у мечеті селища Новоолексіївка Херсонської области в один з останніх днів Рамадану відбувся колективний іфтар — на ньому зібралися понад двісті мусульман з окупованих РФ Криму та Херсонщини.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на «Невільний Крим».

З вітальним словом від імені підконтрольного РФ «муфтія мусульман Криму та м. Севастополя» Еміралі Аблаєва виступив його заступник, Раїм Гафаров.

Як повідомила пресслужба «ДУМ Криму та м. Севастополь», на заході були присутні «радник голови Республіки Крим» Ервін Мусаєв і кримський «громадський діяч» Енвер Абдураїмов.

Підконтрольне РФ «ДУМ Криму», судячи з усього, вважає «приєднання» окупантами Херсонщини до загарбаного Криму за доконаний факт. Як ми писали раніше, під час відеомосту в пресцентрі РИА Новости Крым заступник Аблаєва Айдер Ісмаїлов заявив, що вперше за два роки після пандемії мусульмани РФ (такими названо й мусульман Криму та Херсонщини. — Ред.) зможуть здійснити хадж до святинь ісламу в Саудівській Аравії. 

РІСУ зазначає, що духовне управління на чолі з Аблаєвим після анексії півострова Росією 2014 року перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу й перереєструвалося відповідно до російського законодавства як Духовне управління мусульман Криму і м. Севастополя (ДУМКС).

У листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців із Криму провели з'їзд, вирішивши створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на неокупованій частині України; муфтієм обрали Айдера Рустемова. У жовтні 2017 року департамент національностей та релігій Міністерства культури України зареєстрував ДУМ АР Крим на чолі з Рустемовим.

Голова ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов не раз заявляв, що абсолютно всі муфтії в Росії та на окупованих нею територіях підконтрольні ФСБ.

Теги: 
ДУМК
кримські татари
Еміралі Аблаєв
Таврійський муфтіят

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/tavriyskyy-muftiyat-uzhe-hazyaynuye-na-hersonshchyni