Кримський «муфтіят» планує виправляти в хадж мусульман з окупованих Криму та Херсонщини

Кримський «муфтіят» планує виправляти в хадж мусульман з окупованих Криму та Херсонщини
Айдер Ісмаїлов — заступник підконтрольного Кремлю «муфтія мусульман Криму та Севастополя» під час хаджу
06.05.2022
Оцініть статтю: 
(110 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кримський «муфтіят» планує організувати хадж для мусульман з окупованих Криму та Херсонщини. Те, що проросійське духовне управління мусульман в окупованому Криму вже вважає приєднання Херсонської области до півострова за доконаний факт, випливає з заяви Айдера Ісмаїлова — заступника підконтрольного Кремлю «муфтія мусульман Криму та Севастополя». 

Під час відеомосту у пресцентрі РИА Новости Крым Айдер Ісмаїлов заявив, що вперше за два роки після пандемії мусульмани РФ (такими названо мусульман Криму та Херсонщини. — Ред.) на свято Курбан-байрам, що цього року припадає на 9 липня, зможуть здійснити хадж — прощу до святинь ісламу в Саудівській Аравії. 

«У нас є охочі здійснити прощу, що здавали гроші ще два роки тому, але через пандемію не змогли поїхати. Близько 200 осіб, що не забрали свої гроші назад, звичайно, мають перше право — ми їм це обіцяли й ми це забезпечимо. Також ми маємо підготуватися до того, що з Херсонської области люди теж захочуть поїхати в хадж, і ми маємо це врахувати та забезпечити їм цю можливість», — сказав Ісмаїлов.

Зауважмо, ДУМ Криму, що до нього належить Айдер Ісмаїлов, після анексії півострова Росією 2014 року перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу та перереєструвалося відповідно до російського законодавства як Духовне управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС). Його очолює підконтрольний Кремлю муфтій Криму Еміралі Аблаєв.

У листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців із Криму провели з'їзд, вирішивши створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на неокупованій частині України; муфтієм обрали Айдера Рустемова. У жовтні 2017 року департамент національностей та релігій Міністерства культури України зареєстрував ДУМ АР Крим на чолі з Рустемовим.

Також нагадаємо, що 2021 року міжнародна правозахисна організація Freedom House визнала окупований Крим невільним. Зокрема, у Звіті про політичні права та громадянські свободи Freedom House оцінила доступ людей до політичного права та громадянських свобод у 210 країнах та територіях — півострів посів лише 201-ше місце. Таким чином, окупований Крим позначений як невільний та отримав украй низький бал — 7. Саме стільки або менше балів отримали ще кілька країн і територій: Північна Корея, Сирія, окуповані РФ території Донецької та Луганської областей України, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея, Туркменістан, Еритрея, Тибет і Сомалі.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.