В окупованому Сімферополі в будівлі Кримськотатарського академічного театру 30 квітня відбувся «З'їзд муніципальних депутатів і представників громадських організацій кримських татар». Від імені «духовного лідера кримських мусульман» Еміралі Аблаєва, слухняного окупаційній владі, учасників зібрання привітав його заступник, Раїм Гафаров.
Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ) з посиланням на «Невільний Крим».
Під час засідання понад 300 «депутатів» і «представників громадських організацій кримських татар» ухвалили звернення до президента РФ Володимира Путіна та до кримських татар на материковій Україні та в інших країнах. У документі сказано, що кримські татари на своїй батьківщині, у Криму, «висловлюють цілковиту підтримку зовнішньополітичного курсу президента [РФ], спрямованого на захист суверенітету та убезпечення нашої країни та її громадян».
Пресслужба так званого Таврійського муфтіяту повідомила, що учасники з'їзду в колективному зверненні також зазначили, що вони «сьогодні як народ цілковито інтегровані до багатонаціонального суспільства РФ як повноправні громадяни».
До таких заяв важко ставитися серйозно, адже від початку окупації 2014 року на півострові почалися гоніння на кримських татар. До вересня 2021 року, коли кримських татар затримували та арештовували за сфальшованими справами, окупанти намагалися переконати всіх, що у Криму діють осередки терористичних та екстремістських організацій, зокрема мусульманської партії «Хізб ут-Тахрір» і Меджлісу кримськотатарського народу, заборонених у РФ. Затриманих за відповідними справами таврували як «терористів», але в інформаційному полі пропагандисти намагалися відокремити більшість «гарних» кримських татар від меншости «поганих терористів та екстремістів». А тепер в окупованому Криму будь-яка людина може потрапити за ґрати просто за те, що має так звану кримськотатарську зовнішність. Яскравий приклад такої поведінки російської поліції — масові затримання 4 вересня 2021 року. Тоді затримали понад 50 людей.
За даними Кримськотатарського ресурсного центру, серед 242 політичних в’язнів і переслідуваних у кримінальних справах за період окупації Криму, 173 — представники кримськотатарського народу. Тим часом переслідування у Криму тривають.