«Таврійський муфтіят» уже хазяйнує на Херсонщині

«Таврійський муфтіят» уже хазяйнує на Херсонщині
Муфтій Еміралі Аблаєв
07.05.2022
Оцініть статтю: 
(93 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

За ініціативою «Духовного управління мусульман Криму та м. Севастополя» (т. зв. Таврійський муфтіят) у мечеті селища Новоолексіївка Херсонської области в один з останніх днів Рамадану відбувся колективний іфтар — на ньому зібралися понад двісті мусульман з окупованих РФ Криму та Херсонщини.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на «Невільний Крим».

З вітальним словом від імені підконтрольного РФ «муфтія мусульман Криму та м. Севастополя» Еміралі Аблаєва виступив його заступник, Раїм Гафаров.

Як повідомила пресслужба «ДУМ Криму та м. Севастополь», на заході були присутні «радник голови Республіки Крим» Ервін Мусаєв і кримський «громадський діяч» Енвер Абдураїмов.

Підконтрольне РФ «ДУМ Криму», судячи з усього, вважає «приєднання» окупантами Херсонщини до загарбаного Криму за доконаний факт. Як ми писали раніше, під час відеомосту в пресцентрі РИА Новости Крым заступник Аблаєва Айдер Ісмаїлов заявив, що вперше за два роки після пандемії мусульмани РФ (такими названо й мусульман Криму та Херсонщини. — Ред.) зможуть здійснити хадж до святинь ісламу в Саудівській Аравії. 

РІСУ зазначає, що духовне управління на чолі з Аблаєвим після анексії півострова Росією 2014 року перестало координувати свої дії з Меджлісом кримськотатарського народу й перереєструвалося відповідно до російського законодавства як Духовне управління мусульман Криму і м. Севастополя (ДУМКС).

У листопаді 2016 року громади мусульман-переселенців із Криму провели з'їзд, вирішивши створити Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим на неокупованій частині України; муфтієм обрали Айдера Рустемова. У жовтні 2017 року департамент національностей та релігій Міністерства культури України зареєстрував ДУМ АР Крим на чолі з Рустемовим.

Голова ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов не раз заявляв, що абсолютно всі муфтії в Росії та на окупованих нею територіях підконтрольні ФСБ.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.