Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > ДУМК закликає кримчан до дружби і єдності

ДУМК закликає кримчан до дружби і єдності

1
25.08.2010

Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв закликав усіх жителів Криму до миру і злагоди, оскільки процвітання півострова можливе лише тоді, коли населення буде дружним. Про це духовний лідер заявив кореспондентові QHA, коментуючи акт вандалізму в сімферопольській мечеті Сеїт-Сеттар.

«Останнім часом все частіше активізуються такі дії стосовно мусульман. Недавно був організований мітинг на території, де планується зведення Джума-Джамі. Сьогодні здійснений акт вандалізму на території мечеті Сеїт-Сеттар. Такі дії людей непокоять як мусульман, так і інших», - підкреслив хаджі Еміралі Аблаєв і додав, що у всіх цих ситуаціях головне місце займає питання, хто це зробив?

Муфтій вважає, що всі - і друзі, і вороги, при реалізації своїх ідей беруть до уваги політику уряду стосовно тієї чи іншої проблеми.

«Таких провокацій можливо уникнути тоді, коли правоохоронні і політичні органи працюватимуть відповідно до законодавства країни, і формуватимуть пошану серед населення один до одного, а не розділятимуть за якими-небудь ознаками людей. Якщо бачити одну сторону і не звертати увагу на іншу, тоді такого роду актів вандалізму, як у мечеті Сеїт-Сеттар, буде ще більше», - зазначив муфтій.

Він вказав, що після 25 років сумісного проживання в Криму так і не сформувалося «нормальне толерантне суспільство». Це, за словами Еміралі Аблаєва, може привести до небажаних наслідків.

«Проте я хочу, щоб людяність у Криму, не зважаючи на національність, віросповідання, зайняла гідне місце й не давала можливість кому-небудь ображати чиюсь релігію або національність. Оскільки найкраще - будувати майбутнє Криму в дружбі і єдності», - підкреслив Е.Аблаєв.

Він з жалем зазначив, що на сьогоднішній день людей, яким заважають толерантні і стабільні відносини між народами, що проживають у Криму, стає все більше. «Напевно, такими методами вони хочуть спровокувати мусульманське населення», - задається питанням муфтій Криму.

При цьому він сказав, що нині в Духовному управлінні думають про те, які дії робити щодо даного факту. «Що робитимемо, ми ще не вирішили, але про це ми думаємо», - резюмував муфтій.

Нагадаємо, вчора вночі був здійснений акт вандалізму в мечеті Сеїт-Сеттар в Акмесджиті (Сімферополь). На огорожі мечеті невідомі намалювали свастику, а також текст з нецензурними висловами. Крім того, вандалізму піддалися й ворота мечеті, які за допомогою запальної суміші підпалили. Ведеться слідство.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

У Сімферополі невідомі підпалили мечеть

Між православними і мусульманами Криму суперечностей немає, - митрополит Лазар

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Молодь Криму за міжнаціональну злагоду і співпрацю народів автономії

Теги: 
Іслам
Чечня
Садака
милостиня

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/dumk-zaklikaie-krimchan-do-druzhbi-i-iednosti