ДУМК закликає кримчан до дружби і єдності

«Рука що витрачає, краща за руку, що просить»
1
«Найкраще - будувати майбутнє Криму в дружбі і єдності», - підкреслив Е.Аблаєв.
1
25.08.2010
Оцініть статтю: 
(288 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Муфтій мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєв закликав усіх жителів Криму до миру і злагоди, оскільки процвітання півострова можливе лише тоді, коли населення буде дружним. Про це духовний лідер заявив кореспондентові QHA, коментуючи акт вандалізму в сімферопольській мечеті Сеїт-Сеттар.

«Останнім часом все частіше активізуються такі дії стосовно мусульман. Недавно був організований мітинг на території, де планується зведення Джума-Джамі. Сьогодні здійснений акт вандалізму на території мечеті Сеїт-Сеттар. Такі дії людей непокоять як мусульман, так і інших», - підкреслив хаджі Еміралі Аблаєв і додав, що у всіх цих ситуаціях головне місце займає питання, хто це зробив?

Муфтій вважає, що всі - і друзі, і вороги, при реалізації своїх ідей беруть до уваги політику уряду стосовно тієї чи іншої проблеми.

«Таких провокацій можливо уникнути тоді, коли правоохоронні і політичні органи працюватимуть відповідно до законодавства країни, і формуватимуть пошану серед населення один до одного, а не розділятимуть за якими-небудь ознаками людей. Якщо бачити одну сторону і не звертати увагу на іншу, тоді такого роду актів вандалізму, як у мечеті Сеїт-Сеттар, буде ще більше», - зазначив муфтій.

Він вказав, що після 25 років сумісного проживання в Криму так і не сформувалося «нормальне толерантне суспільство». Це, за словами Еміралі Аблаєва, може привести до небажаних наслідків.

«Проте я хочу, щоб людяність у Криму, не зважаючи на національність, віросповідання, зайняла гідне місце й не давала можливість кому-небудь ображати чиюсь релігію або національність. Оскільки найкраще - будувати майбутнє Криму в дружбі і єдності», - підкреслив Е.Аблаєв.

Він з жалем зазначив, що на сьогоднішній день людей, яким заважають толерантні і стабільні відносини між народами, що проживають у Криму, стає все більше. «Напевно, такими методами вони хочуть спровокувати мусульманське населення», - задається питанням муфтій Криму.

При цьому він сказав, що нині в Духовному управлінні думають про те, які дії робити щодо даного факту. «Що робитимемо, ми ще не вирішили, але про це ми думаємо», - резюмував муфтій.

Нагадаємо, вчора вночі був здійснений акт вандалізму в мечеті Сеїт-Сеттар в Акмесджиті (Сімферополь). На огорожі мечеті невідомі намалювали свастику, а також текст з нецензурними висловами. Крім того, вандалізму піддалися й ворота мечеті, які за допомогою запальної суміші підпалили. Ведеться слідство.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

У Сімферополі невідомі підпалили мечеть

Між православними і мусульманами Криму суперечностей немає, - митрополит Лазар

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Молодь Криму за міжнаціональну злагоду і співпрацю народів автономії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.