Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Бельгійський парламент заборонив жінкам носити нікаб

Бельгійський парламент заборонив жінкам носити нікаб

1
30.04.2010

Нижня палата парламенту Бельгії прийняла більшістю голосів законопроект, що забороняє носіння нікаба в громадських місцях. Королівство стало першою державою на європейському континенті, яка затвердила подібне рішення.

За повідомленнями ЗМІ, 136 депутатів проголосували “за” і лише два парламентарії утрималися від голосування.

Законопроект повинен одержати схвалення верхньої палати парламенту Бельгії. Після того як мине 15 днів, протягом яких вона може відмовитися від закону, у палати буде два місяці для його остаточного прийняття. Сумнівів у тім, що це відбудеться, практично немає, відзначає «ІсламНьюз» з посиланням на «Аль-Джазіра».

Відтепер будь-яка людина, що покриває частково або повністю своє обличчя в громадських місцях, каратиметься законом. Якщо їй не буде виданий спеціальний дозвіл поліції, то громадянинові загрожує штраф у розмірі від 15 до 25 євро або тюремне ув'язнення строком на один тиждень.

Бельгійський законопроект викликав хвилю критики ряду громадських об'єднань і організацій з прав людини. Представник Союзу мусульман Бельгії назвала рішення небезпечним прецедентом, відзначивши в інтерв'ю місцевим ЗМІ: «Сьогодні вони забороняють нікаб, завтра - хіджаб (мусульманську жіночу хустку), потім справа може дійти й до чалми шейха».

Міжнародна організація Amnesty International також засудила ухвалене рішення, заявивши, що воно ущемляє релігійні й громадські свободи жінок, що носять подібний одяг.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Новини

Заборона хіджабу та нікабу в Європі матиме негативні наслідки

Бельгійська вчителька домоглася права носити хіджаб

Ердоган: Заборона на носіння хіджабу гірша, ніж руйнування священної Кааби

Бельгія: жінка в хіджабі призначена в комісію з питань рівних прав

Майже 60% громадян Бельгії за заборону будівництва мінаретів

Статті

Хіджабофобія як криза ідентичності

Теги: 
Amnesty International

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-sviti/belgiyskiy-parlament-zaboroniv-zhinkam-nositi-nikab