22 січня Постійний Представник Президента України у Криму Леонід Жунько і Муфтій Криму Хаджі Еміралі Аблаєв підписали спільну заяву «щодо релігійної ситуації в Автономній Республіці Крим», у якій закликають Сімферопольську міську раду якомога швидше знайти спільну мову з Духовним управлінням мусульман Криму, і вирішити питання про виділення ділянки землі для будівництва Соборної мечеті.
«Ми, Постійний Представник Президента України у Криму Леонід Жунько і Муфтій мусульман Криму Хаджі Еміралі Аблаєв, розглянули ситуацію щодо задоволення релігійних потреб мусульман-громадян України, які проживають в АР Крим, відносин між органами влади і самоврядування автономії та віруючими. У результаті обговорення сторони погодилися, що:
- органи влади і самоврядування в АР Крим відповідно до законодавства України повинні дотримуватися рівного ставлення до всіх конфесій;
- Крим є єдиним в Україні регіоном, де Іслам має глибоке історичне коріння і де проживає найбільша у державі мусульманська громада, тому до задоволення відповідно до вимог законодавства України релігійних прав кримських мусульман органи влади і самоврядування повинні ставитися відповідально і без упереджень.
У зв'язку з цим, ситуація із затягуванням виділення органами самоврядування Сімферополя землі для будівництва Соборної мечеті викликає занепокоєння. Ми закликаємо Сімферопольську міську раду знайти спільну мову з Муфтіятом мусульман Криму і якомога швидше вирішити це питання», - говориться в тексті заяви, яким володіє QHA.
Крім того, сторони дійшли до спільного знаменника і у питанні повернення культових мусульманських споруд релігійним громадам.
«Потребує активізації робота з повернення культових споруд релігійним організаціям. Звертаємося до органів влади і місцевого самоврядування в АР Крим із пропозицією розглянути це питання з місцевими релігійними громадами та вжити необхідних заходів», - говориться в заяві.
Також автори документа висловили стурбованість поширенням у Криму радикальних релігійних течій і домовилися про налагодження співпраці для мінімізації їхнього впливу.
«Спільну стурбованість викликає певне поширення в АР Крим нетрадиційних для Криму радикальних і екстремістських релігійних течій. Для напрацювання заходів щодо мінімізації пов'язаних з цим ризиків ми вважаємо за доцільне проведення подальших консультацій із залученням представників органів влади України і Криму, конфесій і експертів.
Ми маємо намір і надалі продовжити співпрацю з метою підтримки міжконфесійного і міжетнічного взаєморозуміння в Криму, удосконалення політики органів влади і самоврядування у цій сфері, підтримку діалогу між представниками владних структур і об'єднаннями віруючих», - відзначається у документі.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
ДУМ Криму вважає замовленим рішення Верховного суду стосовно Соборної мечеті в Сімферополі
Кримські татари обнесли парканом землю під мечеть у Сімферополі
Кримські татари вимагають від влади виділити землю під будівництво мечеті (5 канал)
Не вщухає конфлікт навколо місця під будівництво Cоборної мечеті в Сімферополі
Держкомнацрелігій просить міськраду Сімферополя прийняти «виважене рішення» щодо Соборної мечеті
Меджліс хоче до осені почати будівництво Соборної мечеті
Мусульманами Криму зібрано майже 120 тисяч каменів
На місці будівництва Соборної мечеті зібрали 100 тисяч каменів
Акцію кримських татар підтримали іноземні громадяни
Ветерани Афганістану вимагають від влади Сімферополя дозволити будівництво Соборної мечеті
49 тис. каменів зібрали на місці будівництва Соборної мечеті
Про хід другого етапу мирної акції кримських татар
Суд зобов`язав міськраду Сімферополя укласти договір оренди землі під Соборну мечеть
До акції кримських татар «Від кожного — по каменю» приєдналася УПЦ КП
Наступний етап мирної акції кримських татар: час збирати каміння
Президент вимагає забезпечити релігійні потреби кримських татар
Кримські татари поскаржилися на владу АРК у Раду Європи
Влада Сімферополя іде на поступки в питанні будівництва Соборної мечеті
Мусульмани Криму вимагають повернути місце будівництва Соборної мечеті