Мусульманські країни закликають ООН вжити заходів у зв'язку з західною ісламофобією

1
Ісламофобія охопила Захід
23.06.2010
Оцініть статтю: 
(417 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мусульманські країни вважають, що ООН повинна вжити більш суворих заходів проти ісламофобії, що охопила Захід і західні ЗМІ.

Делегати з ісламських країн, у тому числі Пакистану і Єгипту, виступаючи на засіданні Комісії ООН з прав людини, заявили, що ставлення до мусульман у західних країнах можна прирівняти до расизму і дискримінації, з якими необхідно боротися.

«Громадяни арабського походження стикаються з новими формами расизму, расової дискримінації, ксенофобії і різними проявами нетерпимості та маргіналізації», - сказав представник Єгипту.

Пакистан, виступаючи від імені Організації Ісламської Конференції, сказав, що спеціальний слідчий Комісії повинен зайнятися вивченням проявів расизму «особливо в західних країнах».

Діючи від імені ОІК, Пакистан виніс на обговорення Комісії резолюцію, рекомендуючи спеціальному слідчому з проблеми релігійної свободи «тісно співпрацювати зі ЗМІ, щоб забезпечити створення ними атмосфери поваги і терпимості до релігійних і культурних відмінностей».

ОІК та її союзники, в тому числі Росія, Китай і Куба, вважають, що ототожнення тероризму з терміном «ісламізм», приводить до ганебного стовпа всіх мусульман, а також є одним із видів ісламофобії.

Дипломати вважають, що резолюція буде прийнята, враховуючи, що більшість у Комісії складають країни ОІК та їх союзники.

Країни, які становлять більшість, серед них Індія і Бразилія, піклуються про те, щоб учасники групи більшості та їх союзники за межами Комісії з прав людини, такі як Шрі-Ланка і Іран, не піддавалися серйозній критиці за порушення в даній області.

Група більшості прагне фокусувати увагу Комісії на ізраїльській окупації палестинських територій та ізраїльській блокаді Гази.

Правозахисники, що працюють в організаціях, акредитованих при ООН, вважають, що заява, проект якої розробили США, - краща альтернатива офіційній резолюції.

«Група західних країн розуміє, що не повинні допустити прийняття такої резолюції Комісією, і це для них єдиний спосіб дати відсіч», - сказав представник Міжнародного гуманістичного та етичного союзу Рой Браун (Roy Brown).

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

У США представлена доповідь про дискримінацію мусульман у Європі

Європа: дискримінація мусульман не припиняється

Дискримінація у Франції носить релігійний характер - соціологи

ООН прийняла резолюцію проти ісламофобії

Расизм сьогодні загрожує насамперед мусульманам - експерт

Під впливом ЗМІ, образ мусульманки у киян найчастіше асоціюється з тероризмом

В Європі спостерігається тривожне зростання дискримінації мусульман

Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.