В мечетях Ісламських культурних центрів України молилися за жертв депортації кримськотатарського народу

© ️ИКЦ Львов: 17.05.2019р., Дуа по жертвам депортации в ИКЦ им.Мухаммада Асада
© ️ИКЦ Львов: 17.05.2019р., Дуа по жертвам депортации в ИКЦ им.Мухаммада Асада
© ️ИКЦ Львов: 17.05.2019р., Дуа по жертвам депортации в ИКЦ им.Мухаммада Асада
© ️ИКЦ Львов: 17.05.2019р., Дуа по жертвам депортации в ИКЦ им.Мухаммада Асада
© ️ИКЦ Львов: 17.05.2019р., Дуа по жертвам депортации в ИКЦ им.Мухаммада Асада
© ️ИКЦ Львов: 17.05.2019р., Дуа по жертвам депортации в ИКЦ им.Мухаммада Асада
19.05.2019
Оцените статью: 
(90 оценки)
Собкор
Аватар пользователя Собкор

У всіх мечетях при Ісламських культурних центрах України напередодні  75 роковин депортації кримськотатарського народу відбулись дуа-молебні за кримських татар, що загинули під час страшних подій  1944 року. В п’ятницю, 17 травня, про події, які визнані геноцидом, нагадували імами з мінбарів перед джума-намазом.

В мечеті ІКЦ міста Києва Муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” шейх Саід Ісмагілов закликав   одновірців одразу по завершенні молитви-сунна долучитися до читання Корану та спільного дуа за кримських татар, що стали жертвами тоталітарного режиму.

Муфтій нагадав, що Всевишній передав через свого Посланця (мир йому та милість Аллага), що у Судний День найперше розбиратимуть ті злочини, де було пролито невинну кров.

“75 років тому, як ми всі знаємо, сталінський режим пролив цієї крові чимало - протягом буквально півроку депортувавши цілі народи, багато з яких - мусульманські народи. Це не лише кримські татари, річницю депортації яких ми відзначатимемо завтра (18 травня - ред) - але й інгуші, чеченці, балкарці, терки-месхетинці, та багато інших. Я хочу закликати усіх, щоб долучалися до читання Корану та спільного дуа, яке ми зараз влаштуємо, щойно люди завершать молитву-сунна, - закликав шейх Саід. - Молимося за померлих, за усіх людей, які пережили цю трагічну депортацію, і ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими братами та сестрами та співчуваємо їм. А тому  нехай наші дуа [возносяться]  і сьогодні, дасть бог, після джума-намазу, і завтра ...Хто може  підтримайте своїми дуа пам’ять про усіх наших братів та сестер, про тих мусульман, хто постраждав  і загинув, і ми просимо Всевишнього, щоб подібні злочини від будь-яких тиранів ніде й ніколи з більше не повторилися. Просимо Всевишнього про милість до Його умми, щоб ніде і ніколи більше не знищували мусульман”, - сказав Муфтій.

Також Саід-хазрат нагадав присутнім про  меморіальні заходи, які відбудуться в столиці в день пам’яті жертв депортації та закликав  прийти на мітинг-реквієм, який відбудеться на Майдані Незалежності о шостій вечора: “Я закликаю усіх, хто матиме таку можливість, прийти й висловити своє співчуття та свою підтримку кримським татарам”.

У ці скорботні дні, коли відзначаються 75-ті роковини трагедії корінного народу полуострова, що його за лічені години геть вивезли з Криму, оббрехавши й звинувативши у зраді, українські мусульмани закликають приєднатися до них у молитвах і згадати про жертв геноциду.

Депортація кримських татар (крим. Qırımtatar halqınıñ sürgünligi) — насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини, Криму, здійснене 18–21 травня 1944 року — один зі злочинів радянського тоталітарного режиму. Етнічну чистку виконали відомство держбезпеки СРСР та НКВС за наказом Йосипа Сталіна та постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року. Узагалі, за офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від республік Середньої Азії до північного Передуралля — депортовано 191 044 кримських татар; згідно з даними Національного руху кримських татар, — 423 100 (89,2 % — жінки, діти та літні люди). Під час виселення та в перші роки на засланні загинуло близько 46,2 % кримських татар — майже кожен другий.

Дуа-молебні  також відбулися в усіх  мечетях, що входять до структури Духовного управління мусульман України Умма”, а більшість Ісламських культурних  центрів взяли участь і в інших меморіальних заходах - так вже сталося, що цього року День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народа, що відзначається 18 травня, сусідить в калентарі з  (зауважимо, деякі з Днем пам’яті жертв політичних репресій 30-50 років, який припадає на третю неділю травня - тобто, 19 число. Прихожани запорізької мечеті , що діє при ІКЦ “Віра”, разом з імамом Мухаммедом Мамутовим вшанували пам’ять жертв політичних репресій на мітингу та міжконфесійному молебні за усіма жертвами політичних репресій,  також долучилися до автопробігу , що його влаштували в Запоріжжі на вшанування пам’яті - а головне - після молитви-сунна провели дуа за загиблими під час заслання кримських татар.

У ці скорботні дні, коли відзначаються 75-ті роковини трагедії корінного народу півстрова, що його за лічені години геть вивезли з Криму, оббрехавши й звинувативши у зраді, українські мусульмани закликають приєднатися до них у молитвах і згадати про жертв геноциду.

Довідково: Депортація кримських татар (крим. Qırımtatar halqınıñ sürgünligi) — насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини, Криму, здійснене 18–21 травня 1944 року — один зі злочинів радянського тоталітарного режиму. Етнічну чистку виконали відомство держбезпеки СРСР та НКВС за наказом Йосипа Сталіна та постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року. Узагалі, за офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від республік Середньої Азії до північного Передуралля — депортовано 191 044 кримських татар; згідно з даними Національного руху кримських татар, — 423 100 (89,2 % — жінки, діти та літні люди). Під час виселення та в перші роки на засланні загинуло близько 46,2 % кримських татар — майже кожен другий.

 

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы отправлять комментарии
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl + Enter, чтобы сообщить об этом редакции.