Громадська активістка Сінан аль-Ахмад приїхала в Україну з Кувейту для того, щоб на запрошення Ліги мусульманок України і жіночої громадської організації «Мар’ям» взяти участь у Міжнародному жіночому форумі.
Цей захід, який відбувся 7 квітня у колонній залі Київської міської державної адміністрації, спочатку замислювався як майданчик для обміну досвідом серед мусульманок, але ось уже вдруге в залі присутні і послідовниці інших віровчень — і це не дивно, адже мусульманки України завжди відкриті і до діалогу, і до співпраці, і немусульманкам є чому у них повчитися, як, наприклад, у відомої в ісламському світі правозахисниці та активістки Сінан.
— У кожної жінки повинна бути позитивна роль, незалежно від того заміжня вона чи ні, волонтер вона чи ні. Тому що роль жінки не пов’язана тільки з однією родиною. Суспільство не може змінюватися у кращий бік тільки чоловічим голосом. Наявність другого голосу — жіночого — важлива для донесення інформації, — підкреслила Сінан аль-Ахмад.
Правозахисниця була серед організаторів та учасниць «Конвою совісті». Як розповіла Сінан, ця міжнародна акція стартувала в Стамбулі, і кілька тисяч активісток з 55 країн світу на 200 автобусах прибули в місто Антак’я в прикордонній з Сирією турецькій провінції Хатай із закликом звільнити жінок-ув’язнених (яких нині, тільки за офіційними даними, налічується понад 7 тис.) і припинити насильство і тортури над ними.
Сінан аль-Ахмад брала участь і в акціях на підтримку жителів сектора Гази — незважаючи на певний ризик, пов’язаний з цим, вона не відмовлялася від своїх планів.
— Сестро, ніколи не кажи, що ти просто жінка, не варто себе недооцінювати, Всевишній надасть тобі підтримку! — закликала правозахисниця. — Навіть Хадіджа, дружина пророка Мухаммада, була «всього лише» жінкою, але вона — перша жінка в Ісламі! Сумая була жінкою, але вона була першою мученицею в Ісламі! Хто допоміг пророку Мухаммаду переселитися? Це Асма, і вона теж жінка!
Сінан підкреслила, що на сьогодні у Благодійної організації розвитку і допомоги Qawafil, яку вона представляє, є філії у багатьох країнах світу, тому роботи для активісток ще багато…