Погляд мусульманина на Різдво

Погляд мусульманина на Різдво
29.12.2011
Оцініть статтю: 
(143 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Майже кожен рік завершується тим, що я працюю на Різдво. Для мене, звичайно, це не є чимось трагічним, адже свято це я всеодно не відзначаю і не проти попрацювати за своїх святкуючих колег. Власне, це справедливо: вони замінюють мене, коли я беру вихідні під час ісламських свят.

Єдина проблема в тому, що цей день неймовірно нудний. Абсолютно все зачинено і пошук місця, де можна було б перекусити, стає завданням не з легких.

У минуле Різдво я працював у нічну зміну. Майже всі ресторани взяли та й влаштували собі в цей день вихідний. Були зачинені навіть китайські! Хвала Богові, один ресторан, що належить мусульманам, все ж таки був відчинений, і я, нарешті, зміг замовити свою довгоочікувану вечерю.

Тим паче, незважаючи на те, що я працюю, і що Різдво для мене - просто черговий день року, це не означає, що я не міркую про Ісуса. Насправді, я часто думаю про нього (і його матір). Коли я заходжу до лікарняних палат, в яких працюю, і бачу на дисплеях ТБ кілька різдвяних сцен, то неодмінно думаю про Ісуса Христа. Це нагадує мені про нього і про те, що він був могутнім і прекрасним Пророком і Посланцем Всевишнього.

Хоч я і не святкую Різдво, це не означає, що в моєму житті немає Ісуса.

Про історію його народження в Корані згадується двічі. Крім того, Коран розповідає, як Ісус розмовляв у дитячому віці, зціляв сліпих і людей, уражених проказою, повертав померлих до життя. Коран навіть згадує про те, що Ісус робив з глини маленьких птахів і вдихав у них життя, все з дозволу Бога, Всемогутнього. Крім того, Свята Книга розповідає й історію так званої Таємної вечері.

Коран описує Ісуса як шануємого в цьому і майбутньому світах і наближчого до Бога (3:45) і з числа праведників (6:85). Він також описується як посланець Аллага, Його Слово, яке Він послав Мар'ям (Марії), і дух від Нього (4:171), і людина, підтримана Святим Духом (2:253).

Класичні коментатори інтерпретували значення "Святого Духа" або як подих Бога, або як Ангела Гавриїла.

Діва Марія

8 грудня відзначалося свято Непорочного Зачаття, одне з обов'язкових у католицькій церкві. Пам'ятаю, що в пору студентства в університеті Маркетт я завжди любив 8 грудня, оскільки день цей був вихідним. Я довгий час був упевнений, що цього дня відзначають зачаття Ісуса Христа, і був украй здивований, дізнавшись, що насправді в цей день святкують зачаття Пресвятої Діви Марії.

Знову ж таки, хоч я офіційно і не відзначаю цей день, він, як і раніше, зігріває моє серце, бо нагадує про Діву Марію, яка займає почесне місце в мусульманській вірі. У Корані можна знайти і саму історію народження Марії:

«Жінка з роду 'Імрана сказала:« Господи! Воістину, я дала обітницю [пожертвувати Тобі дитя], яке в утробі моїй, звільненим [від усяких інших турбот, окрім покори Тобі].Так прийми ж від мене, бо, воістину, Ти - Чуючий, Знаючий ». «Коли вона вирішилася від тягаря, то сказала:« Господи! Я вирішилася дівчинкою .- Але Аллагу краще [було] знати, ким вона вирішилася, адже хлопчик не те, що дівчинка .- Я назвала її Мар'ям. Я довіряю її та її нащадків під Твій захист від сатани проклятого ». (Мар'ям: 35 і 36)

Свята Діва - єдина жінка, чиїм ім'ям названа сура в Корані. Коран описує те, як вона пішла у відокремлене місце в храмі, де щиро поклонялася Богові:

«Згадай в Писанні Мар'ям. Ось вона пішла від своїх рідних і від людей і пішла в східну частину Храму. Вона сховалася за завісою від них ». (Мар'ям: 16 і 17)

Саме там Архангел Гавриїл з'явився до неї, щоб передати благу звістку про народження сина, Ісуса:

«Ми ж послали до неї Нашого Духа, і він постав перед нею в образі прекрасно складеної людини. Вона сказала: «Я вдаюся до Милостивого, щоб Він захистив мене від тебе, якщо тільки ти богобоязливий». Він сказав: «Воістину, я посланий твоїм Господом, щоб дарувати тобі чистого хлопчика». (Мар'ям: 17-19)

Крім того, Бог виділяє Діву Марію як ідеальний приклад віри:

«Для тих, хто увірував, привів Аллаг як повчальний приклад Мар'ям (Марію), дочку Імрана, яка зберегла цнотливість, і Ми вдихнули в нього (у виріз на її одязі) за допомогою Нашого духу. Вона повірила в Слова свого Господа і Його Писання і була однією з покірних ». (Ат-Тахрім: 11 і 12)

Справді дивно, що така видатна особистість в одній релігійній традиції користується настільки великою пошаною в іншій вірі. Однак, подібне відбувається з Ісламом весь час, оскільки він є безпосереднім продовженням пророчого послання, що почалося з нашого батька Адама, і продовжене через його синів - Ноя, Авраама, Мойсея, Ісуса, і, нарешті, - Пророка Мухаммада (мир їм усім).

Дійсно, у нас, мусульман, може не бути в будинках святкових гірлянд, ошатно прикрашених ялинок, ми можемо працювати в нічну зміну на Різдво, блукати вулицями у пошуках хоч якогось місця, де можна поїсти.

Однак це не означає, що в наших серцях немає Ісуса і Марії. Навпаки, любов до них переповнює наші серця кожного дня.

У кожній з американських мечетей, на яку останнім часом було скоєно напад в якості своєрідної «помсти» за дії екстремістів, у ритуальних молитвах було чути аяти Корану, що прославляють праведність і чесноту Христа і його матері.

Просто тому, що ми не можемо прийняти Різдво як релігійне свято, не означає, що нам не важливий Ісус. Це зовсім не так.

Автор: Хешам Хассабалла - лікар і письменник з Чикаго. Він багато писав на позаштатній основі, публікуючись як в американських, так і в закордонних виданнях.

За матеріалами islamnews.ru

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.