Строго кажучи, однозначно відносити шестикінечну зірку до пророка Давиду (араб. Дауд, мир йому) не зовсім вірно. Фактично це нічим не підтверджено. Зірки Давида немає на старовинних іудейських молельних будинках в Єгипті. На синагогах вони стали з\'являтися тільки в 20 столітті, відразу після оформлення світового сіоністського руху.
В той же час шестикінечна зірка вже багато років використовується в ісламському мистецтві. Зокрема в Єгипті, Марокко і Лівані можна знайти її, вплетену в рядки з Священного Корану. Чотирикінечні, шестикінечні і восьмикінечні зірки з\'явилися в Єгипті в період правління мамлюків. Вони використовувалися в архітектурі, орнаменті і т.д. На підтвердження цього факту, можна привести аят з Корану який був написаний на найстарішій мечеті в Єгипті, мечеті Ахмеда бін Тулуна. Дана мечеть була побудована в 265 році за Хиджрою (кінець 9 ст. за григоріанським літочисленням).
Також існує й інший аргумент. В даний час в Каїрському ісламському музеї знаходиться мінбар мечеті Саліх, зроблений відомим діячем культури, еміром Бактемером аль-Хукидаром. Мінбар був виготовлений в 699 році за ісламським літочисленням (перша пол. 14 ст. за григоріанським календарем).
Також в музеї зберігається дерев\'яний брусок, вирізаний одним із ремісників за часів правління Фатимідів у Єгипті. На ньому також намальована шестикінечна зірка. Проте, можна визнати, що найкрасивіша шестикінечна зірка знаходиться на скляній стіні мечеті «Аль-Рефаї» в центрі Каїра.
В зв\'язку з цим Махмуд Алі, керівник Відділу ісламської культури в Міністерстві культури Єгипту, відзначає, що «Шестикінечна зірка є елементом ісламської архітектури. Сіоністський рух же взяв її собі, оскільки вона виглядає дуже схожою на єврейський символ. Проте вони помиляються».
На фото:
– каліграфія на стінах мечеті Ахмеда бін Тулуна (вгорі);
– каліграфія на стіні мечеті «Аль-рефаї» (у центрі);
– каліграфія на стіні мечеті «Аль-рефаї» (внизу).
За матеріалами Іслам.Ру