Збірку віршів про депортацію кримських татар представлять у Лондоні

Збірку віршів про депортацію кримських татар представлять у Лондоні
У Лондоні представлять книгу віршів кримськотатарської поетеси
Збірку віршів про депортацію кримських татар представлять у Лондоні
Леніфер Мамбетова
Збірку віршів про депортацію кримських татар представлять у Лондоні
Збірку віршів про депортацію кримських татар представлять у Лондоні
05.11.2015
Оцініть статтю: 
(490 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Лондоні представлять книгу віршів кримськотатарської поетесиУ Лондоні буде презентована книга віршів «Кримом моя Батьківщина зветься!» кримськотатарської поетеси Леніфер Мамбетової. Її вперше представлять на «Open Eurasia and Central Asia book forum and literature festival − 2015» − одному з найбільших міжнародних фестивалів, який пройде в столиці Великобританії з 6 по 9 листопада.

Міжнародний літературний фестиваль і книжковий форум спрямований на популяризацію літератури на території Євразії і просування місцевих авторів за кордоном. Він покликаний об’єднати письменників з усіх країн світу і надати інформаційну підтримку національній літературній творчості.

Збірка віршів Леніфер Мамбетової була видана восени цього року британським видавничим домом Hertfordshire Press. Вихід у світ книги кримськотатарської поетеси − історична подія для всіх кримських татар, це дозволить читачам у всьому світі познайомитися з поезією і непростою історією кримськотатарського народу.

«Кримом моя Батьківщина зветься!» присвячена депортації кримських татар, вона проникнута любов’ю до покинутої і новознайденої Батьківщини − Криму, увібрала в себе безліч вражень: дитячих, світлих, безтурботних і трагічних, пов’язаних з втратою дорогої їй землі предків і сумом від безжального виселення людей.

Як зізнається сама поетеса, любов до Криму вона стала відчувати ще в зовсім юному віці.

− Тепло і любов до Криму, звідки моє коріння, я стала відчувати ще дитиною, слухаючи розповіді моїх батьків. Будучи дітьми, їм довелося пройти трагічний шлях вигнання з рідної землі разом з усім кримськотатарським народом в травні 1944 року.

«Долею татар кат розпорядився…», і за нелюдським задумом їх насильно вислали, і вислали не просто на деякий час, а назавжди, − пише Леніфер. − Але мій народ не помер, не розчинився, не зник. Навпаки, пройшовши важкий шлях випробувань, він став сильнішим. Він знайшов нові простори для самовідродження. Середня Азія стала для кримських татар другою батьківщиною, а її народи − братами.

Біль і пам’ять про трагічну долю мого народу − незмінна тема моїх віршів. Поезії присвячую світлій пам’яті моїх батьків: батька Іззета і мами Максуде. Їхні спогади ношу в своєму серці з самого дитинства. Їх сльози і біль про повернення на Батьківщину − тепер мої сльози, мій біль…

Як повідомляє QHA, торік поетеса Леніфер Мамбетова стала переможницею в номінації «Краща жіноча робота» на третьому міжнародному літературному конкурсі «Оpen Eurasia and Central Asia Book Forum & Literature Festival — 2014» (OЕCABF-2014), отримавши Премію імені Марзіх Закірьянової.

Довідка:

Леніфер Мамбетова (Меметова) − кримськотатарська поетеса. Народилася 19 березня 1957 р. в узбецькому місті Чирчик, недалеко від Ташкента. Батьки жінки (батько Меметов Іззет, мати Кавляметова Максуде) в зовсім юному віці були насильно вислані з Криму в травні 1944 року. Леніфер закінчила філологічний факультет Самаркандського державного університету, працювала бібліотекарем, методистом, а потім викладачем російської мови і літератури в Чирчикському індустріальному технікумі. У 2006 році з сім’єю переїхала до Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.