Кримські татари є драйверами «кримського питання», тому що «для них це єдина батьківщина. Для кримських татар іншої землі на цьому світі немає».
Про це вчора, 12 листопада, заявив заступник генерального директора телеканалу «ATR» Айдер Муждабаєв під час прес-брифінгу на тему «Блокада запустила маховик репресій», який відбувся в українському кризовому медіа-центрі. Він вважає, що зараз у Криму відбуваються реальні політичні репресії, і їх новий виток запустила не «Громадянська блокада Криму», а влада РФ. Вимоги блокади, такі як ослаблення політичного тиску, звільнення політичних ув’язнених, зокрема Савченко, Сенцова, Кольченка та кримськотатарських активістів, «не могли залишитися без уваги російської влади і не залишилися».
− Що стосується кримінальних справ, які порушує Слідчий комітет або ФСБ, то це як мінімум дивно. З самого початку блокади товарів і проходження комерційних вантажів до Криму так звана влада півострова раділа цьому публічно і говорила, що немає нічого прекраснішого, ніж припинити отримувати українські продукти. Дивно також те, що вона порушує кримінальну справу проти Ленура Іслямова за те, що відбувається на території України і жодним чином не стосується Росії, − розповів Айдер Муждабаєв.
За його словами, ми маємо справу не з класичним кримінальним переслідуванням, а зі спробою залякування, бо «зрозуміло, що ніяких злочинів проти Російської Федерації Ленур Іслямов не здійснював», так само як і всі інші учасники Громадянської блокади Криму. Лілія Буджурова, Ельзара Іслямова і рідні Ленура Іслямова, яких допитували, «звичайно, не мають жодних провин перед російським законодавством».
− Ніколи з самого початку блокади жоден з її організаторів − ні Чубаров, ні Іслямов, ні Джемілєв − не ставили за мету заморити жителів Криму голодом і не мали ілюзій щодо того, що почнеться якийсь продуктовий жах. Справа зовсім в іншому, ідея цієї акції звернена в першу чергу до України, − зазначив спікер.
За його словами, Україні потрібно усвідомлення того, як вона ставиться до анексії Криму. Якщо це привід для створення вільної економічної зони, тоді потрібно погодитися з анексією. Якщо Україна вважає Крим анексованим, тоді алогічним є ведення спільного бізнесу з владою, яку призначила Росія в ці окуповані території, і з Російською Федерацією в Криму взагалі. Блокада була способом актуалізувати ці питання в українському суспільстві, і зараз вони досить широко обговорюються.