Об’єднання проросійських кримськотатарських організацій «Кирим» і «Кирим бірлігі» («Єдність Криму») не може стати «альтернативою Меджлісу», як розраховує російська влада Криму.
Таким чином заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял прокоментував заяву голови Держкомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян російського уряду Криму Заура Смирнова про об’єднання зусиль проросійських кримськотатарських організацій «Кирим» і «Кирим бірлігі», які раніше конкурували, для того, щоб стати «альтернативою Меджлісу»:
− Ми працюємо абсолютно в різних площинах. Похапцем відсунувши Меджліс від влади, вони самі зняли з нас відповідальність за вирішення багатьох повсякденних проблем кримських татар. Вони звалили цю ношу на себе, вирішивши зробити її своєю фішкою. Чи буде вона їм під силу? Навряд, − наводяться слова Джеляла на офіційній сторінці Меджлісу в соцмережі Фейсбук.
− Я впевнений, що від цього «об’єднання» мало що зміниться. Воно, як і їх діяльність поодинці, формується на фіктивній платформі. Вони виникли, а тепер і об’єднуються не заради
Джелял зазначає, що такими діями російська влада Криму дає можливість Меджлісу повернутися до витоків національного руху:
− Нам же дали унікальну можливість повернутися до витоків національного руху, перестати бути «конторою виконробів і соцпрацівників». Це те, про що думали, говорили і намагалися змінити в останні роки багато учасників національного руху. Ми отримали можливість змінитися, хоча цей шлях дуже складний.
На своїй же сторінці в соцмережі Фейсбук заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял також опублікував свою точку зору, виклавши її більш неформальноі розпочавши свою публікацію з епіграфа − цитатою з байки Крилова «Квартет»: «А ви, друзі, як не сідайте…»
− Тут деякі вирішили об’єднатися, − пише заступник голови Меджлісу. − Очевидно, поодинці впоратися не можуть, хоч і кричать на кожному розі: «Авторитету у них немає!», «Кримські татари їх не підтримують!», «Вони втратили право представляти народ!». Однак, скільки не казатимеш «халва», в роті солодше не стане. І дурню зрозуміло, це шлюб з розрахунку, спроба хоч якось відповісти за досі невиконані зобов’язання. Причому спроба не перша. Відомо, що ці товариші одне одного, мало сказати, недолюблюють. Аж надто малий той лужок, на якому ці дві «авторитетні» організації пасуться.
До пори до часу кожна намагалася підвищувати авторитет: або колекціонуючи якісь організації та об’єднання, в результаті ставши схожою на Брежнєва з купою непотрібних брязкіток на грудях, або витісняючи з галявини конкурентів. Поки пастух не шмагнув батогом і не дав команду спаровуватися. У Кремлі, мабуть, вирішили, що потрібні обидві, як ДУМК і Таврійський муфтіят, надіючись що хоч таким способом народиться щось здатне стати альтернативою Меджлісу, − ділиться своєю думкою Джелял. − Очевидно,
Як раніше повідомляло QHA «Кирим» і «Кирим бірлігі» − дві проросійські кримськотатарські організації, які ще недавно конкурували між собою, вирішили «об’єднати зусилля», щоб стати «альтернативою Меджлісу».