У Національному музеї літератури України відбувся показ першого кримськотатарського фільму «Алім», прем’єра якого відбулася в 1926 році. Показ стрічки організував Київський музей Миколи Бажана, Центр Довженка спільно з громадською організацією
У фойє Національного музею літератури також була організована невелика експозиція про фільм «Алім».
Глядач зміг побачити рідкісну картину − перший кримськотатарський художній фільм, знятий в епоху німого кіно на кіностудії Довженка. Сценарій до фільму за п’єсою кримськотатарського драматурга Умера Іпчи написав український поет Микола Бажан.
Як повідомляє Агентство Кримські Новини, актор театру і кіно Едем Таіров і завідувачка
− «Алім» отримав широке визнання відразу після прем’єри − в Криму в 1926 році показ йшов з аншлагами і переповненими залами, а в 1927 році фільм був показаний у Берліні та Парижі.
Проте вже через десять років після виходу картина Георгія Тасіна «Алім» потрапила під заборону, а копії стрічки наказом «Українфільму» було вирішено знищити. Хоча вже сам вихід фільму можна вважати унікальним, оскільки це був перший художній фільм тюркських народів Радянського Союзу.
«Алім», як і велика кількість інших картин
Кінострічка є екранізацією легенди про Аліма
У сучасному Криму в Білогірському районі встановлено пам’ятник кримськотатарському герою − Аліму
Головну роль у фільмі зіграв актор Хайрі
Ті, глядачі, що прийшли на показ фільму, могли також ознайомитися з виставкою кримськотатарської начиння: предметами побуту і виробами народного прикладного мистецтва.