Міжнародний кримінальний суд може розглядати злочини, які сталися в Криму, − правозахисник

Голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.
04.12.2015
Оцініть статтю: 
(508 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

2 грудня в Укрінформі відбулася прес-конференція на тему: «Гаага чекає: перспективи "кримської справи" у Міжнародному кримінальному суді». Юристи та правозахисники, котрі взяли участь у заході, нагадали, що восени 2015 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду, який тепер зможе здійснювати судове переслідування осіб, винних у скоєнні злочинів Російською Федерацією на окупованій території Криму.

− Оскільки Крим згідно з міжнародним законодавством є територією України, Міжнародний кримінальний суд може розглядати військові злочини, які сталися не тільки на Донбасі, але й на півострові. Для нас як для правозахисної організації, яка працює з документуванням та фіксуванням порушень прав людини, в цій ситуації важливо, що частина порушень прав людини теж підпадає під юрисдикцію Римського статуту, − розповіла голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

За словами правозахисниці, Центр інформації про права людини  разом з Кримською польовою місією з прав людини почав працювати на півострові ще з 5 березня 2014 року. Саме в березні минулого року в Криму був спалах вбивств, тортур, насильницьких зникнень та катувань людей. Всі ці тяжкі злочини, які стались під час активної фази окупації Криму та пізніше, є задокументованими й будуть передані правозахисниками до Міжнародного кримінального суду. Тетяна Печончик підкреслила, що серед тяжких злочинів є факти вбивства, наприклад, випадки з кримськотатарським активістом Решатом Аметовим та українським військовослужбовцем Сергієм Кокуріним.

− Але є ще частина людей, яких не знайдено, й інформацію про яких ми теж збираємося передати до  Міжнародного кримінального суду. Це випадки зникнення людей, зокрема Василя Черниша, Тимура Шаймарданова, Сейрана Зинединова і Мухтара Арісланова, протягом весни 2014 року, − розповіла Тетяна Печончик.

За її словами, правозахисники  Центру інформації про права людини були на зустрічі з представниками Гаагського суду, котрі приїжджали до України, а всі задокументовані факти будуть передані до Міжнародного кримінального суду.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.