Затримання кримського журналіста − це остаточне вбивство свободи слова в Криму, − міністр інформполітики

Затримання. «До райвідділу відправився у супроводі кількох співробітників ОМОНу і Шамбазова (на фото). Також поруч зі мною були представники громадськості»
20.01.2016
Оцініть статтю: 
(614 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Застосування сили до журналіста Заіра Акадирова свідчить про остаточне вбивство свободи слова в Криму, заявив міністр інформполітики України Юрій Стець.

За його словами, які наводить видання QHA, російська окупаційна влада в Криму завершує свою роботу зі згортання свободи слова на півострові.

Юрій Стець вважає, що метою каральних операцій є неможливість професійної діяльності незалежних журналістів та ЗМІ, знищення свободи слова, залякування населення та запобігання проявам будь-якої незгоди з репресивною політикою нинішньої «кримської влади».

− Затримання і допит кримського журналіста, шантаж і невмотивоване застосування сили до нього з боку російських силовиків − представників горезвісного ОМОНу − демонструють не тільки безпринципну зневагу окупаційної адміністрації до власного, російського, законодавства і норм міжнародного права, але є прикладом цинічного ставлення до прав людини і світових стандартів професійної етики, − заявив Стець.

Як повідомляється, міністр зареєструє звернення до Прокуратури АРК з вимогою виявити всі факти правопорушень і встановити відповідальних за перешкоджання професійній діяльності Заіра Акадирова − журналіста, фрілансера і блогера, що проживає і працює в Криму.

Про те, як відбувалося затримання, сам журналіст написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook:

− Вранці 15 січня близько 10-ої години я прийшов до будівлі Верховного Суду Криму на вулиці Павленка в Сімферополі, щоб потрапити на засідання у справі, пов’язаній з масовими заворушеннями біля стін Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Весь час я, як представник громадськості, блогер і фрілансер, знаходився у фойє будівлі разом з іншими людьми, яким не вдалося потрапити на відкритий процес. На вході я пред’явив паспорт і пройшов через металорамку.
Близько 12-ої до мене підійшов чоловік у цивільному одязі і показав посвідчення − капітан поліції Руслан Ринатович Шамбазов (МВС Росії), після чого попросив мене пройти з ним,
− повідомляє Акадиров.

Журналіст відмовився, на що капітан поліції заявив йому, що «треба поговорити», і попросив пройти в автомобіль, що стояв біля будівлі суду. Вже в машині він дав команду водієві їхати в центр з протидії екстремізму.

− На мене чинили тиск, а в словах співробітника поліції пролунала погроза відвезти мене в якийсь підвал, до того ж була необґрунтовано застосована фізична сила і прозвучала незаконна вимога віддати телефон. Я зробив спробу вийти з авто, щоб покликати на допомогу представників громадськості, але не зміг, оскільки Шамбазов продовжував мене утримувати зсередини.

Саме в цей момент до автомобіля підбігли співробітники ОМОНу і представники громадськості, які перебували в суді. Вони втрутилися в конфлікт, спробували з’ясувати, що відбувається, чому затримують журналіста.

− Тоді співробітник поліції у формі, який до подій березня 2014 року, будучи працівником МВС України, відповідав в Сімферополі за громадську безпеку, запропонував пройти в Залізничний райвідділ поліції. Туди я відправився у супроводі кількох співробітників ОМОНу і Шамбазова. Також поруч зі мною були представники громадськості. У самому райвідділі мене завели в кімнату на першому поверсі, попросили присісти і витягнути все з кишень, зокрема й техніку, − пише блогер.

Заір Акадиров також повідомив, що після 40-хвилинного допиту капітан Шамбазов з його слів почав писати пояснювальну. Він цікавився, де журналіст живе, як довго знаходиться в Криму, чим займається, з якої причини був у суді тощо. Акадирова відпустили, повернувши всі речі, але при цьому взявши ксерокопію паспорта. Завершуючи свою публікацію, кримський журналіст зазначив:

− Найближчим часом буде підготовлено скаргу у відповідні органи на дії співробітників поліції, які незаконно затримали і погрожували мені. Можна припустити, що результати перевірки заздалегідь визначені, але, вибачте за пафос, якщо є хоча б мінімальна можливість боротися за справедливість, не варто нею нехтувати.

Я щиро дякую друзям, колегам, усім, хто не залишився осторонь у ту хвилину біля будівлі суду. Разом − ми сила, а тим більше на рідній землі!
 

«Тут зафіксовано момент інциденту», − Заір Акадиров
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.