Акція з донорства в День соборності — символ єдності країни

Акція з донорства в День соборності — символ єдності країни
Мусульмани відзначили День соборності акцією з донорства крові
Ініціаторка акцій «Стань донором!» з Аміною Акуєвою в День Соборності України
Донори відвідали Ісламський культурний центр в День Соборності України
Cеред тих, хто прийшов 22 січня в ІКЦ м. Києва, були люди різних світоглядних позицій та етнічної приналежності
Протягом чотирьох годин лікарі, перш ніж винести вердикт щодо спроможності тієї чи іншої особи бути донором, обстежили 40 осіб.
Майже 13 з половиною літрів крові, що здали сьогодні донори, можливо, для когось стануть порятунком.
22.01.2016
Оцініть статтю: 
(598 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У День соборності України мусульмани Києва продемонстрували свою єдність у прагненні допомогти тим громадянам нашої країни, які цього конче потребують: хворим на онкологію та пораненим. В Ісламському культурному центрі столиці саме до 22 січня було приурочено акцію з донорства крові, для чого на Дегтярівську, 25-а прибула виїзна бригада медиків Київського міського центру крові.

Як сказала лікар-трансфузіолог Олена Лата, виїзди сюди завжди результативні:

− Ми дуже вдячні Ісламському культурному центру, який двічі на рік влаштовує такі акції. Тут завжди багато донорів, і майже не буває відводів за станом здоров’я, бо вони (мусульмани — ред.) ведуть здоровий спосіб життя.

Тетяна Євлоєва, ініціаторка акцій в межах проекту «Стань донором!», вбачає добрий знак у тому, що донори діляться часткою себе саме в День соборності:

− Звичайно, ми вхопилися за ідею провести донорський день саме 22 січня, тому що це чудовий спосіб показати, що Україна — дійсно єдина, що ми одне одному радо допомагаємо, ділимося одне з одним і не залишаємося осторонь чужої біди. Наші акції проходять з 2012 року. Спочатку участь в ній брали лише мусульмани, але з 2014 року приєдналися послідовники й інших релігій. Тому що, по-перше, ми відкриті для всіх, для спілкування і спільних проектів. А по-друге, ми разом робимо якусь хорошу справу і водночас краще познайомитися одне з одним, що позбавить людей від упереджень. Тобто це символ і доказ того, що можна й треба єднатися і робити щось добре заради блага усіх.

І дійсно − серед тих, хто прийшов 22 січня в ІКЦ м. Києва, були люди різних світоглядних позицій та етнічної приналежності: мусульмани, християни, атеїсти; українці, вихідці з країн Сходу, росіяни; цивільні та люди в одностроях. Охочими подарувати свою кров були й бійці Міжнародного миротворчого батальйону ім. Джохара Дудаєва.

Протягом чотирьох годин лікарі, перш ніж винести вердикт щодо спроможності тієї чи іншої особи бути донором, обстежили 40 осіб. Дехто після бесіди з лікарем та аналізу крові, який робили на місці, виходив засмученим — з тих чи інших причин кров у нього брати відмовлялися. Але як би там не було, медики Київського міського центру крові поїхали від мусульман не з порожніми руками. Майже 13 з половиною літрів крові, що здали сьогодні донори, можливо, для когось стануть порятунком.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.