Окупація − темний період історії Криму, − Киримоглу

Після формального оформлення статусу Криму почалися гоніння на корінне населення півострова
Лідер кримськотатарського народу Мустафа Абдулджеміль Киримоглу
21.03.2016
Оцініть статтю: 
(233 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Абдульджеміль Киримоглу (Мустафа Джемілєв, Меджліс кримськотатарського народу дав Джемілєву прізвище «Киримоглу» − «Син Криму» − ред.) у розмові з кореспондентом агентства Анадолу розповів про стан півострова після двох років окупації Росією.

− Ми почали блокаду Криму з серпня минулого року. Деякі бізнесмени не хотіли з цим змиритися, але ми не пропускаємо їх товари. Ми повернули близько 400−500 вантажних машин. Ясно, що деякі люди залишилися незадоволеними, оскільки не можуть заробити на цьому. Але всі повинні знати: торгівля з окупованими територіями незаконна. Більше 85% електроенергії, 80% води, 70% продуктів на півострів надходили з материкової України. Цими благами користуються окупанти. Ми ж не збираємося їх годувати, − сказав Мустафа-ага.

Лідер кримськотатарського народу зазначає, що останнім часом тиск на корінне населення півострова тільки зростає.

− Окупаційний режим продовжує політику, розпочату в 1783-му році царицею Катериною. З тих пір сотні тисяч кримських татар змушені були переселитися в Османську державу. Кримських татар позбавили землі, будинків, вони були заслані в степи Середньої Азії, де більше половини загинуло від голоду і хвороб. Ця політика продовжується і сьогодні, − зазначив Киримоглу, торкнувшись також питання про заборону Меджлісу кримськотатарського народу:

− Меджліс кримськотатарського народ не підпільна і не терористична організація. Це парламент нашого народу. Заборона на діяльність Меджлісу ставить під загрозу життя всього нашого народу.

Мустафа Киримоглу в кінці свого інтерв’ю подякував Туреччині і турецькому народу за підтримку кримськотатарського народу. На його думку, розвиток україно-турецьких відносин йде на користь обом країнам.

Агентство Анадолу нагадує, що два роки тому російські збройні угруповання під час протистояння в Києві під приводом захисту населення окупували півострів і призначили референдум про майбутнє Криму. 18 березня Кремль оголосив про вступ півострова до складу РФ. Хоча Рада Безпеки ООН не визнала незаконний референдум, президент Росії Володимир Путін 21 березня підписав документ про приєднання Криму і Севастополя до Росії.

Після формального оформлення статусу Криму почалися гоніння на корінне населення півострова. За справу взялася прокуратура окупаційного режиму, насамперед заборонивши в’їзд на півострів лідеру кримськотатарського народу Мустафі Абдульджеміль Кирамоглу та іншим відомим громадським діячам.

У відповідь на це кримськотатарські активісти почали Громадянську блокаду Криму. На півострові посилилася економічна криза, зросли ціни на продовольчі товари і послуги. Тим часом Росія продовжувала політику озброєння Криму. Кількість російських військових зросла з 40 до 80 тисяч. Всі засоби масової інформації, що належать кримським татарам, були закриті.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.