Чим більше відсоток мусульман у суспільстві, тим менше там убивств, − дослідження

Мусульмани моляться в мечеті. Туніс, 17 січня 2016 р.
08.04.2016
Оцініть статтю: 
(594 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Напружена міжнародна ситуація, пов’язана з регулярними терористичними атаками і переміщеннями сирійських біженців, негативно позначається на образі мусульман. Все більше людей у західних країнах зводять своє бачення мусульманського світу до чорно-білих фарб. Однак ділити людей на «поганих» і «хороших» не можна, так само як і не можна заявляти, що Іслам − це релігія агресії або, навпаки, релігія миру, пише видання Slate

Згідно з даними опитування міжнародної дослідницької компанії YouGov, навесні 2015 року 40% опитаних європейців відгукувалися про мусульман негативно. Але, як пише видання, зазвичай люди, що негативно висловлюються про мусульман, насправді дуже мало знають про їх світ.

На землі 1,8 млрд послідовників Ісламу. Ця релігія одна з найбільш мирних, пише Slate. Щоб зрозуміти це, видання пропонує поглянути на кілька десятиліть назад: ще в 1970-х роках у світі не було масштабних конфліктів, спровокованих ісламістами.

Звичайно, терористичні організації, які пропагують радикальний Іслам, з легкістю знаходять підкріплення своїх ідей у середньовічних релігійних текстах, однак це нічого не говорить про схильність до насильства серед інших мільйонів мусульман. Набагато важливіше, наскільки всередині того чи іншого суспільства поширені, наприклад, умисні вбивства. Вони не вимагають такої кількості матеріальних витрат і часу на підготовку, як терористичні операції, тому рівень смертей в результаті вбивств набагато вищий в усьому світі, ніж від війн або терористичних атак. Останні зачіпають не всі країни. Злочини ж відбуваються скрізь. Незалежний дослідницький проект The Small Arms Survey опублікував доповідь, згідно з якою з 2007 по 2012 рік у всьому світі на одного вбитого на війні або в результаті терористичної атаки припадає сім жертв навмисних вбивств.

Виходить, що якщо мусульмани більш схильні до насильства, ніж інші, то і кількість умисних вбивств серед них має бути більшою. У реальності показники протилежні: чим більший відсоток мусульман у суспільстві, тим менше там убивств, пише Slate. У 2011 році політолог Університету Каліфорнії М. Стівен Фіш виявив, що з 1994 по 2007 рік у мусульманському світі рівень умисних вбивств був у три рази нижчий за показник в європейських країнах і в два рази нижчий, ніж в США. Можна сказати, що такий низький рівень злочинності забезпечується жорсткою політикою влади, але дослідження враховувало цей фактор і не виявило подібного зв’язку.

При цьому, за даними Фіша, з 1994 по 2008 роки вибухи, організовані радикальними ісламістами, спричинили за собою 70% всіх смертей у світі. Що вже говорити про 2010-ті, коли цей відсоток збільшився ще більше.

Однак не варто забувати, що 600 млн мусульман з 1,8 млрд живуть в Південно-Східній Азії та Китаї. І лише 317 млн − в країнах Близького Сходу і Північної Африки. Чому перші живуть набагато спокійніше, хоча релігія у них спільна? Slate вважає, що справа зовсім не в релігії, а в благополуччі людей і поведінці влади. Саме репресії, обмежувальна політика, корупція та утиск прав людини роблять людей більш зацікавленими в ідеях радикалів.

Джерело: SLON 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.