В ІКЦ імені Мухаммада Асада (м. Львів) 17 травня о 18:00, у переддень трагічної дати —
Як розповів імам Мурат Сулейманов, в цей день до Центру може прийти
— Звичайно, буде багато кримських татар: ми згадуватимемо події і часів депортації, і довгий шлях боротьби за право повернутися на рідну землю; згадуватимемо тих, хто більше ніколи не побачив ані рідних гір, ані степів чи моря, хто не переніс важкої дороги у нелюдських умовах, чиє серце не витримало несправедливих звинувачень, хто не зміг пристосуватися до животіння у землянках та бараках, — говорить імам.
Наступного дня мусульмани Львова візьмуть участь у загальних меморіальних заходах з нагоди
Зауважимо, українцям Східної України, що пережили етноцид — сталінський Голодомор, як і українцям Західної України, які за радянських часів не раз ставали жертвами режиму, зокрема і масових депортацій, як нікому зрозумілий біль кримськотатарського народу.
Нагадаємо, що після підписання Угоди між Українською РСР і так званим Польським комітетом національного визволення у 1944 — 1951 рр. розпочалися масові депортації українців з етнічних земель у складі Польської Народної Республіки — Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, а також з територій колишніх Дрогобицької та Львівської областей. Етнічні чистки супроводжувалися політичними репресіями, масовим терором з боку шовіністичних банд, спаленням багатьох українських сіл та жорстокими вбивствами безневинних. Масові депортації призвели до руйнування історичних, матеріальних, моральних та культурних цінностей етнічних територій і поставили під загрозу знищення цілих етнографічних груп українського народу. Це була відкрита та цілеспрямована політика на знищення національної ідентичності та культури українців на цих теренах.