Автономія забезпечить представництво корінного народу в усіх структурах влади, — Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв: автономія забезпечить представництво корінного народу в усіх структурах влади
13.06.2016
Оцініть статтю: 
(507 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У так званому референдумі щодо приєднання Криму до Російської Федерації взяло участь не більше 0,5% корінного народу півострова. Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час дискусії на Міжнародному молодіжному форумі «Майбутнє Криму», який нещодавно відбувся у столиці України.

Він розповів учасникам форуму, що всього у так званому референдумі в Криму брало участь 32,4% жителів півострова. З 180 тис. кримських татар, які мають право голосу, за інформацією регіональних меджлісів, на референдум прийшло від 900 до 1200 представників, тобто приблизно 0,5%, але не факт, що вони проголосували за приєднання Криму до Росії.

Після «референдуму» на корінний народ Криму інакше подивилися в Києві, а «Європа була ошелешена стійкістю кримських татар». Росія почала вживати заходів, щоб схилити їх на свій бік.

— Коли від кримських татар почули рішуче «ні», це дуже вразило як європейську, світову громадськість, так і верховну владу в Україні та український народ. Тепер, звичайно, після деокупації Криму по-старому не буде. Президент України чітко сказав, що після звільнення півострова там повинна бути національна територіальна автономія, — заявив Мустафа Джемілєв.

За його словами, кажучи про автономію, не мається на увазі, що «кримські татари тільки тому, що вони кримські татари, повинні користуватися більшим обсягом прав, ніж інші народи».

— Йдеться про систему управління, що дозволяє гарантувати права народу, які не можуть бути порушені більшістю тільки тому, що вони більшість. Насамперед функціонування кримськотатарської мови на території Криму як офіційної поряд з державною мовою, і друге — забезпечення механізму представництва корінного народу в усіх структурах влади у тому обсязі, який дозволяє захищати свої права, але не диктує якісь рішення решті суспільства, — зазначив Мустафа Джемілєв.

Народний депутат розповів, що зараз ведеться робота над проектом закону про статус корінного кримськотатарського народу в Україні, який буде направлений на експертизу до Венеціанської комісії, а потім до Верховної Ради України.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.