Після відвідин Польщі та зустрічі з молоддю з усього світу Папа Франциск поспілкувався із журналістами на борту літака під час повернення із Кракова до Риму.
Як повідомляє Радіо Ватикан, одне із запитань стосувалося й нещодавнього вбивства священика на півночі Франції, скоєного у церкві: «Чотири дні тому Ви нам знову сказали, що всі релігії прагнуть миру. Але той святий
— Мені не подобається говорити про ісламське насильство, — відповів Папа, — бо щодня, коли переглядаю газети, бачу його й тут, в Італії: той убив наречену, інший — тещу… І це з боку охрещених католиків! Якщо говорити про ісламське насильство, то тоді слід говорити також і про католицьке. Але ж не всі мусульмани і не всі католики вчиняють подібні злочини. В кожній релігії існують фундаменталістські угруповання, а тому неправильно ототожнювати Іслам з насильством.
А відповідаючи на запитання про ініціативи для протистояння тероризмові та насильству, Папа наголосив:
— Рівень тероризму зростає тоді, коли не залишається інших засобів, коли в центрі світової економіки стоїть ідол грошей, а не людина. Це є основним тероризмом проти всього людства.
Також журналісти цікавилися ставленням Папи до подій в Туреччині: чому й через два тижні він не прокоментував спробу перевороту, яка дедалі більше виглядає, як політична чистка. «Чи непокоїтесь ви, що це матиме негативні наслідки для католицької меншини в Туреччині?» — прозвучало запитання, на що Святіший Отець відповів:
— Ще немає впевненості про те, що там діється. Я вивчаю повідомлення, що надходять із Державного Секретаріату, деякі праці важливих політичних аналітиків. Так, дійсно, завжди слід запобігти шкоді для католиків, і всі ми на це зважаємо, але не ціною істини. Існує чеснота розсудливості — що, як і коли говорити — але ви самі є свідками того, що коли я мусив щось сказати, що зачіпало Туреччину, я це говорив.