Представники кримськотатарської діаспори з Туреччини прибули з робочим візитом до України. Як повідомив на своїй фейсбук-сторінці голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, делегація на чолі з головою Платформи кримськотатарських організацій Туреччини Умітом Шілітом перебуватиме в Києві 8–9 жовтня.
Програма візиту, зокрема, передбачає низку офіційних зустрічей делегації з керівництвом органів державної влади України.
У перший день у Києві делегація відвідала Міністерство закордонних справ, Постійне Представництво Президента в АР Крим, «Кримській дім», а також офіс Меджлісу кримськотатарського народу.
Під час зустрічі з Міністром закордонних справ Андрієм Сибігою члени делегації підкреслили, що розділяють біль українців у цій війні, і що для них честь бути нині в Україні. Своєю чергою очільник МЗС подякував за візит, назвавши приємною можливість такої зустрічі.
«Насамперед хотів би вам подякувати за ваше лідерство, за вашу позицію підтримки територіальної цілісности, суверенітету України, а також у відстоюванні прав у захисті прав свого кримськотатарського народу», — заявив Сибіга.
На зустрічі з головою Представництва президента в АРК Тамілою Ташевою сторони обговорили важливість відкриття українських і кримськотатарських студій у Туреччині для популяризації історії, культури двох народів.
Під час заходу у «Кримському домі» гостям із Туреччини презентували проєкт Кримськотатарської садиби, що з'явиться в історико-етнографічному музеї просто неба «Українське село». Директор «Кримського дому» Ахтем Сейтаблаєв разом з директоркою Національного музею народної архітектури та побуту України Оксаною Старак-Повякель та архітектором Іваном Кушніром розповіли подробиці проєкту.
Участь у цьому заході узяв також муфтій Мурат Сулейманов. За його словами, подібні візити й підтримка кримськими татарами зв'язків із діаспорою вкрай важливі:
— Ми, українські мусульмани, є для України містком до всього мусульманського світу, й тому важливо посилювати всі наявні зв'язки, знаходити нові та налагоджувати співпрацю з діаспорою за кордоном, насамперед у Туреччини. Треба залучати наших братів з різних мусульманських країн до реалізації спільних проєктів в Україні.