У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулася зустріч міністра Вадима Черниша з делегацією ООН на чолі з директором Регіонального бюро Програми розвитку ООН (ПРООН) країн Європи та СНД Джихан Султаноглу.
Під час зустрічі були обговорені можливості співпраці щодо відновлення та розбудови миру в східних регіонах України. На заході також були присутні координатор системи ООН в Україні, постійний представник ПРООН в Україні Ніл Вокер, директор місії ПРООН в Україні Янтомас Хімстра та заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
Особливу увагу сьогодні слід приділити проектам розвитку та реінтеграції внутрішньо переміщених осіб, переконана Джихан Султаноглу.
— Ми орієнтуємось на стійкість громад, які постраждали внаслідок конфлікту, необхідно об’єднувати людей по обидва боки лінії зіткнення та робити все необхідне, аби полегшити інтеграцію переселенців до громад. Нас вражають ті проекти, які вже вдалося здійснити, зокрема щодо водопостачання, коли його відновили для майже 3 млн громадян. Ми також сподіваємося, що створення Цільового фонду багатьох партнерів допоможе координувати міжнародну фінансову допомогу, забезпечить прозорість руху коштів. Йдеться про кількісні та якісні характеристики, і ми, безумовно, хочемо допомагати через цей фонд і з нетерпінням чекаємо подальших кроків держави щодо розробки механізмів його роботи, — зазначила помічник генерального секретаря ООН.
В свою чергу Вадим Черниш анонсував, що Рада з питань відновлення та розбудови миру в Україні під головуванням
— Створення цієї Ради, як і Цільового фонду багатьох партнерів — це можливість стратегічного планування, визначення пріоритетів для подальшої роботи, а також можливість об’єднати зусилля органів державної влади та міжнародних партнерів. Ми зацікавлені, зокрема, у навчанні людей на місцях ефективної організації процесу та конфліктології, в розробці конкретних проектів — з охорони здоров’я, освіти, інфраструктурного відновлення. Це стосується регіональних стратегій, які є частиною стратегії національної, — зазначив Вадим Черниш.