В Ісламському культурному центрі м. Києва завжди раді гостям — групові екскурсії, індивідуальні відвідування, виїзні лекції та заняття з релігієзнавства для студентів вже давно не рідкість. Ось і 2 листопада на Дегтярівську,
Як розповів один зі студентів Богдан, він і його однокурсники прийшли, щоб ближче познайомитися з Ісламом, дізнатися про суть цієї релігії безпосередньо від послідовників цього віровчення. В руках у Богдана — підготовлені запитання — список ґрунтовний, з 15 пунктів.
— Ми вивчаємо релігієзнавство, і це, можна сказати — завдання з предмету, — посміхається студент. — Наш викладач багато розповідав нам про Іслам, тема дуже зацікавила. Дізнавшись, що у вас є такий Центр, прийшли і подивитися, і познайомитися, і поставити кілька запитань, які хвилюють нас.
Як гостинний господар гостей зустрічав, спілкувався з ними і відповідав на численні запитання керівник відділу ознайомлення з Ісламом ВАГО «Альраід» Тарік Сархан.
Серед запитань, на які довелося відповідати пану Таріку: які документи регулюють проведення богослужінь, яким, згідно з поглядами мусульман, буде кінець часів, якій літературі потрібно віддати перевагу, бажаючи ближче ознайомитися з Ісламом, і як подолати ототожнення Ісламу з тероризмом… Багато запитань так або інакше стосувалися гріха і спасіння, потойбіччя, раю і пекла, Божого суду, покарання і винагороди; багато хто звертав увагу на відмінності і схожості між віровченнями.
— Як усіх християн, нас хвилює різниця між Ісламом і християнством, — не приховує Богдан. — А особливо приваблює ваша позиція — якомога більше робити доброго для людей, нам дуже подобається така спрямованість.
Студенти кажуть про те, що такі зустрічі послідовників різних релігій допоможуть подолати упередження:
— У світі, ми всі знаємо, панує така ідея — якщо мусульманин, то ця людина буде вбивати невірних. І всі бояться. А ми вже не один раз переконувалися в тому, що це неправда і сьогодні переконуємося знову. Як і у християн, так і у мусульман є люди, які неправильно уявляють саму суть релігії. Погано, що політики використовують релігію у своїх не завжди гідних цілях, маніпулюють людьми, — сказав один із присутніх на зустрічі.
Гості Ісламського культурного центру також дізналися, що навіть маючи найкращу бібліотеку, людині, яка прагне осягнути Іслам, необхідний наставник; почули, що заклик стати мусульманином, покірним Всевишньому, міститься тільки в Корані; розповіли гостям і про три умови, які можуть полегшити долю вже померлої людини, а також про різницю між такими поняттями, як обов’язкове, бажане, дозволене і небажане і заборонене.
На завершення зустрічі Тарік Сархан подарував гостям книги про пророка Мухаммада.