Ранковий намаз знижує ризик серцево-судинних захворювань

Ранковий намаз знижує ризик серцево-судинних захворювань
Ранковий намаз знижує ризик серцево-судинних захворювань
20.03.2007
Оцініть статтю: 
(232 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Регулярна ранкова молитва мусульман дозволяє значно знизити ризик виникнення захворювань серця і артеріосклерозу. Про це свідчать результати досліджень Асоціації кардіологів у Йорданії, які публікує арабська преса.

Йорданські медики, зокрема, вказують, що причиною виникнення ряду небезпечних серцево-судинних захворювань є занадто тривалий сон (більше восьми годин).

Справа в тому, що частота серцебиття під час довгого сну падає до 50 ударів на хвилину, а це, у свою чергу, приводить до утруднення кровообігу, закупорці судин, ослабленню серцевого м\'яза. У результаті збільшується ризик інфаркту або інсульту.

Уникнути цього, на думку вчених, можна, якщо робити нетривалі перерви в сні. Після чотирьох годин сну бажано пробудитися хоча б на 15 хвилин і зробити які-небудь рухи.

Саме це забезпечують щоденні молитви на світанку, вважають йорданські кардіологи. Причому бажано, щоб молитва здійснювала в мечетях, а не в будинку.

У дослідженні вказується, що мусульмани, які щодня переривають свій сон на ранкову молитву, набагато краще інших зуміли зберегти здоровий стан серця і судин.

В ісламі обов’язково виконувати намаз п\'ять разів на добу: на світанку, опівдні, незадовго до заходу, після заходу й пізно ввечері.

За матеріалами UAклуб.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.