Російська влада, незважаючи на неодноразові заклики світової громадськості і міжнародних інституцій до припинення дискримінації за етнічними або релігійними ознаками, демонструє повну зневагу до норм міжнародного права і норм моралі та етики. Цинічно і демонстративно російські силовики здійснюють все нові і нові акти тиску, залякування та переслідувань кримських татар — і це виглядає зухвалою красномовною відповіддю на останнє за часом рішення Ради Європи щодо Криму, в якому повторно засуджується анексія півострова, а також є вимога до Росії дотримуватися прав людини.
Про нові обшуки і затримання в Криму йдеться у численних повідомленнях ЗМІ та публікаціях у соціальних мережах. Так, глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заір Смедляєв 4 травня вранці написав у Facebook:
— Знову обшуки! Зараз на Маршала Жукова, у Тофіка Абдулгазієва. На об’їзній. вул. Нова, 28… Мечеті, кладовища оскверняють, Корани рвуть, кримських татар обшукують і заарештовують — кому живеться весело, вільно, хто піде 6 травня на свято їсти халявні чебуреки з лопати і створювати масовку щасливих татар?!
Пізніше адвокат Едем Семедляєв розмістив у соцмережі відео, повідомивши, що Абдулгазієва забрали на допит:
— Зранку ці заходи розпочалися. Нічого не знайшли. Однак переглянули телефон, комп’ютерну техніку. Нічого не знайшовши — поїхали. Хвилин через 20 після цього вони подзвонили Тофіку і попросили приїхати на допит у Центр з боротьби з екстремізмом.
Як повідомив адвокат, правоохоронці запропонували здати Абдулгазієву відбитки пальців і сфотографуватися, на що він відповів відмовою.
— Після цього провели опитування, в рамках якого ми також відмовилися давати
Як відомо, напередодні Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо ситуації в Криму, в якому висунув низку вимог до Росії, зокрема закликав відновити Меджліс. Також документ закликає РФ надати правозахисним органам РЄ доступ до Криму, створити безпечне і сприятливе середовище для місцевих і міжнародних засобів масової інформації та правозахисників. Крім цього, в Раді Європи виступили за повторний візит комісара Ради Європи з прав людини в Криму — востаннє він був там у вересні 2014 року. КМРЄ також вирішив повернутися до ситуації в Україні восени з перспективою ухвалення комплексного рішення.
Текст Рішення ЄС щодо Криму — за посиланням.