Публічний діалог про українсько-кримськотатарське братерство по зброї чекає на киян у липні

 Публічний діалог про українсько-кримськотатарське братерство по зброї чекає на киян у липні
Публічний діалог про українсько-кримськотатарське братерство по зброї чекає на киян у липні
04.07.2017
Оцініть статтю: 
(550 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

6 липня у галереї «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться публічний діалог з історії «Конотопська перемога 1659 року: українсько-кримськотатарське військове братерство на захисті України».

Організатори заходу — Таврійська гуманітарна платформа, Меджліс кримськотатарського народу, Гетьманський фонд Петра Дорошенка, Ісламський культурний центр м. Києва, Національний заповідник «Софія Київська».

За повідомленням прес-служби Таврійської гуманітарної платформи, заплановано виступи одного із провідних фахівців з історії ранньомодерної України Віктора Брехуненка «Українсько-московська війна 1658–1659 років», історика та телеведучої Гульнари Абдулаєвої «Хан Мухаммед Гірай ІV Cофу та ханська армія у середині XVII cтоліття», директора Інституту історії козацтва Тараса Чухліба «Конотопська битва у міжнародному контексті», дослідника та перекладача Юрія Косенка «Співпраця українців і кримських татар крізь призму пам’яток кримськотатарської художньої літератури Кримського ханства».

Модеруватиме захід координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець.

— Успішний досвід збройного захисту України від агресії Росії у нас є. Конотопська битва 1659 року в цьому контексті цікава результативною взаємодією українських козаків та кримськотатарського війська в обороні від посягань добре підготованого і численного московського війська, — сказав він.

За словами Андрія Іванця, під час діалогу передбачені виступи професійних істориків та обговорення теми Конотопської перемоги, українсько-кримськотатарських відносин у ранньомодерний час.

— Ми хотіли б сприяти більш адекватному та всебічному сприйняттю у нашому суспільстві відносин у минулому між українцями і кримськими татарами, які сформувалися як самобутні народи в межах сучасної території України і які творять спільне сучасне і майбутнє, — відзначив він.

Для проведення заходу спеціально обрано галерею «Хлібня», де зараз в рамках міжмузейного проекту про взаємовпливи української і кримськотатарської культур «Чумацький шлях» експонується виставка «Народжені війною». Таким чином діалог з історії відбудеться в оточенні унікальних артефактів, які були свідками подій в Криму та Україні у XV–XVIII століттях.

Планується, що під час заходу свою книжкову продукцію з історичної тематики представлять Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» та інші видавництва.

Захід відбудеться 6 липня, у четвер, о 18:00 за адресою: м. Київ, Національний заповідник «Софія Київська», галерея «Хлібня», вул. Володимирська, 24. Вхід вільний.

Джерело: Facebook координатора ГО «Таврійська гуманітарна платформа» Андрія Іванця 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.