Стратегічний діалог між Україною та Туреччиною набуває вагомої практичної складової

04.04.2018
Оцініть статтю: 
(466 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У рамках офіційного візиту міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Туреччини 30 березня відбулося шосте засідання Спільної групи стратегічного планування (СГСП) під співголовуванням глав зовнішньополітичних відомств двох країн. Зазначене засідання є підготовчим етапом до проведення сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Туреччиною на рівні президентів.

Як повідомляє  прес-служба МЗС, під час СГСП міністри здійснили огляд стану виконання домовленостей, досягнутих на найвищому рівні, а також окреслили перспективи подальших дій. Вони відзначили, що стратегічний діалог між Україною та Туреччиною набуває вагомої практичної складової за рахунок динамічного розвитку взаємодії у різноманітних секторах економіки. Особливе значення мають конкретні проекти у стратегічно важливих сферах, насамперед в оборонно-промисловій та авіакосмічній.

Міністри наголосили на прагматизації та економізації українсько-турецьких відносин. У цьому контексті глави МЗС обговорили подальші кроки з прискорення підписання на взаємовигідних умовах Угоди про вільну торгівлю.

Сторони констатували суттєву активізацію взаємодії у гуманітарному вимірі, зокрема було відзначено започаткування вивчення української мови в турецьких університетах

Обговорюючи українсько-турецьке співробітництво в рамках міжнародних організацій, Павло Клімкін підкреслив конструктивний характер двостороннього співробітництва на платформах ООН, ОБСЄ, Ради Європи, а також НАТО.

Було також обговорено ситуацію на Донбасі та в окупованому Криму. У цьому контексті міністр закордонних справ України подякував турецькій стороні за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах. Окремий наголос був зроблений на консолідації зусиль з метою захисту прав кримських татар, які потерпають від тиску окупаційної влади в Криму.

У цілому зустріч підтвердила, що обидві сторони налаштовані на конкретні результати взаємодії і надалі у своїх відносинах сповідуватимуть принципи взаємної поваги та підтримки.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.