У мусульман виявляти милосердя до тих, хто слабкий, хто потребує допомоги, підримувати їх і морально, і матеріально — це не щось надзвичайне, а добра традиція, заснована на вірі і базових принципах ісламу.
Ось і активістки жіночої організації «Мар’ям» — не виняток. Щотижня вони їздять у різні інтернатні установи — в Боярку, Коростишів, Новоград-Волинський. І персонал, і підопічні цих закладів знають, що активістки приїдуть не з порожніми руками — будуть й іграшки, й одяг, і частування, подбають мусульманки і про те, щоб у дітвори не було потреби в гігієнічних засобах, а персоналу було чим прати їм речі і обробляти посуд.
Крім поїздок невеликими групами, організовуються і великі «каравани добра», коли до послідовників ісламу приєднуються волонтери інших спільнот і просто небайдужі люди.
Так сталося і перед поїздкою до Коростишівської спецшколи-інтернату, до якої приєдналися і представники кримськотатарської громади.
Як діляться волонтерки «Мар’ям» в соцмережі Facebook, «поїздка була неймовірною». Волонтери не тільки привезли подарунки, влаштували пікнік для дітвори, а й провели багато майстер-класів з кулінарної та пекарської справи, мехенді, прикладного мистецтва, влаштували концерт, ігри з дітьми…
— Поїздка була неймовірною. Цього разу було дуже багато нових волонтерів, які приєдналися до поїздки, деякі не змогли поїхати, але передали багато допомоги. Величезна подяка і низький уклін директору школи-інтернату Віталію Макарчуку за його старання, за його відкритість, за його доброту і любов до дітей. Хочемо подякувати Арсену Тартану і всій команді кримських татар, які приєдналися до поїздки, — пишуть активістки «Мар’ям».
Як повідомляється, кримські татари подарували школі кримськотатарський прапор, а культурну програму, яка завжди готується для таких візитів, не тільки прикрасило неймовірно гарне виконання гімну Аліє Хаджабадіновою, але і, як кажуть учасниці поїздки, зворушило серця всіх присутніх.
Не менш важливим в цій поїздці було те, що брали участь в «каравані добра» і медики, які змогли влаштувати медогляд підопічним інтернату:
— Дякую за надання апарату УЗД клініці «VERUM Clinic» і Мирославі Щавінській за професійний огляд дітей, а також співробітників школи-інтернату.
Дякують активістки «Мар’ям» й «українському Ніку Вуйчичу» — Антону Дубішину, який, тяжко хворіючи, є прикладом позитиву, стійкості та активної життєвої позиції, займається волонтерською діяльністю, пише книги і який, як і багато разів до цього, знайшов можливість підтримати благодійну поїздку і передав допомогу вихованцям інтернату.
— Сподіваємося, що наступного разу Антон зможе брати участь у поїздці, — пишуть мусульманки.
Слова подяки звучать на адресу багатьох небайдужих людей:
— Дякуємо Едему Османову за прекрасний майстер-клас з приготування булочок. Вони неймовірно смачні, рецептом зацікавилися всі! Дякуємо Оксані Іваненко та її друзям за те, що допомогли взути більшу частину вихованців школи-інтернату! Спасибі нашим волонтерам з Житомира, Мар’ям та її друзям за те, що приєдналися до поїздки і привезли допомогу! Спасибі Євгенії Павловій, Гульнарі Абдуллаєвій, Людмилі Лукашевич, Анні Качан Айтан за те, що поповнили сад школи-інтернату новими деревами — фруктовими, хвойними і різними квітучими і плодовими кущами! Спасибі Віліляєву Абдуллагу Вадиму і його помічнику за дуже смачний плов — всі були у захваті! Спасибі Анастасії Орловій, Такві Абу Альруб, Карині Бадалаян, Аміні Курбановій, Ользі Шахід і багатьом іншим за цікаві і захопливі майстер-класи, дітки були щасливі! Дякую дівчатам — Катерині Матвійчук і Саші за організацію пікніка, а також спасибі всім, хто їм допомагав!
Дякують і Олександру Кажану за його постійну участь «у всіх наших проектах, за допомогу в організації транспорту для передання допомоги і багато іншого».
— Спасибі тим, хто їздив на закупівлі, хто збирав допомогу по всьому місту. Спасибі всім волонтерам, які зробили свій внесок у допомогу діткам, всім, хто передавав речі, ліки, продукти, хто допомагав фінансово — всі Ви великі молодці і тільки завдяки Вам у нас є можливість підтримувати діток! — підсумовують активістки.