Мусульманська спільнота України активно долучилася до надання допомоги жителям Херсонської та Миколаївської областей, що найбільше відчули наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС.
Щонайменше п’ять партій допомоги постраждалим відправила команда волонтерів із ГО «Кримські татари Одещини» на чолі з Февзі Мамутовим. Евакуйованим жителям затоплених територій привезли воду, ліки, речі та продукти. Також жителі Херсонщини отримали розкладні ліжка, постільну білизну, засоби гігієни та дорослі памперси.
«Люди потребують павербанки, їжу, воду, газові горілки, ліки, ковдри та матраци. На жаль, іноді ворог позбавляє нас доступу до базових потреб. Але українці працюють заради один одного і будуть надалі підтримувати постраждалих від підступних та безглуздих терактів цього варвара, до самої довгоочікуваної Перемоги», — йдеться в одному з дописів організації.
До ініціативи долучилася Ліга мусульманок України, що організувала збір і передачу гуманітарної допомоги населенню, евакуйованому з затоплених територій, зокрема жителям Нової Каховки. Активістки відправили машину гуманітарної допомоги, а також приготували 120 порцій їжі для однієї з херсонських лікарень, де перебувають переважно літні люди.
За словами членкині ЛМУ Айші Іси, мусульманки не можуть лишатися осторонь трагедії таких масштабів:
— З найпершого дня ми занепокоєні подіями, що відбувалися, тому відкрили збір коштів, щоб закупити все необхідне. Нам удалося приготувати та доставити до херсонської лікарні близька 120 порцій гарячого обіду для евакуйованих жителів Нової Каховки. Гуманітарну допомогу отримали ті, кому це найпотрібніше.
Конгрес мусульман України передав гуманітарну допомогу понад трьом сотням постраждалих родин у Херсонській області.
Під час уже третього виїзду, організованого волонтерами КМУ, удалося привезти на південь України 1,5 тонни дуже потрібного вантажу. За словами президента Конгресу Сейрана Арифова, допомогу везли трьома машинами з різних міст (Львів, Київ, Одеса):
— Ми спільно з побратимами завантажили в машину питну воду та продукти, зокрема халяльну ковбасу місцевого виробництва. Друга і третя машини виїхали з Одеси та Львова. З милости Всевишнього 18 травня повні машини з рисом, макаронами, ковбасою, цукром, чаєм та засобами найпершої потреби для людей із затоплених територій.
Волонтери Конгресу передали медикаменти й деяку частину продуктів у сільський медпункт. Частину вантажу відвезли місцевим волонтерам які постійно перебувають у цьому районі та допомагають мешканцям цього й навколишніх сіл. Декому з місцевих жителів допомогу передавали безпосередньо в руки. Поки одна частина волонтерів організації займалася розвезенням гуманітарної допомоги, інші приготували й на місці роздали близько 150 порцій арабського плову.
9 червня чотири автівки з гумдопомогою були доставлені кримськотатарськими волонтерами за підтримки благодійного фонду Астем Фаундейшн для жителів Херсону та околиць. Як повідомив голова фонду Снавер Сейтхалілєв, волонтери доставили найнеобхідніше.
«Серед допомоги генератори спальні мішки, газові горілки, павербанки тобто все що необхідно. Абсолютно переконаний, що ми разом все пройдемо і переможемо», – сказав він.
Пізніше, за підтримки Фонду Астем Фаундейшн медичним закладам Херсонської області передали три карети швидкої допомоги, придбані в Європі. Автівки, які повністю обладнанні для надання першої медичної допомоги були передані «Великоолександрівської лікарні», Херсонської обласної інфекційної лікарні» та Херсонському обласному закладу з надання психіатричної допомоги»
Активістки мусульманської громадської організації «Надія» з Харкова на пожертви небайдужих придбали матеріали та пошили комплекти ковдр і подушок для евакуйованих жителів Херсонської области.
Очільниця ГО «Надія» Світлана Путіліна називає гуманітарну допомогу спільною роботою десятків людей:
— Об’єднаними зусиллями нам удалось пошити 20 комплектів ковдр і 40 подушок. Матеріали нам поталанило закупити за найменшими цінами: продавці йшли на поступки, усвідомлюючи куди поїде допомога. <…> У сімейному цеху команда пошила чохли. Тканини у мене було вдосталь через те, що текстилем почала займатися ще перед війною.