Куди зникають викрадені люди на окупованому півострові?

04.06.2018
Оцініть статтю: 
(456 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У перші дні російського вторгнення до Криму невідомі в камуфляжі затримали і відвезли у невідомому напрямку Решата Аметова. Менше ніж через два тижні його знайшли мертвим, а особи вбивць не встановлені досі. Член виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов був викрадений невідомими в Бахчисараї 24 травня 2016 року. 23 травня цього року кримські силовики викрали делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Егіза. Наступного дня він вже повернувся додому і сам розповів про те, що трапилося.

У розміщеному Крим.Реалії відеосюжеті йдеться про злочини окупаційної влади проти кримських татар.

3 березня 2014 року, перші дні російської окупації. Решат Аметов вийшов на одиночний пікет до будівлі уряду Криму. Невідомі в камуфляжі затримали його і вивезли в невідомому напрямку. Рідні шукали його майже два тижні.

Тіло Аметова знайшли 15 березня в Білогірському районі Криму. Його голова була обв’язана скотчем, очі виколоті, все тіло було в порізах, поруч лежали наручники.

Решат Аметов був похований з дотриманням всіх мусульманських традицій та обрядів на сімферопольському кладовищі Абдал 18 березня 2014 року. У нього залишилися дружина і троє дітей.

Вбивці Аметова так і не були знайдені, а так званий глава Криму Аксьонов причетність так званої самооборони Криму до злочину заперечує.

Умер Ібрагімов, батько ще одного викраденого — Ервіна Ібрагімова, стверджує, що «влада» Криму не розслідує викрадення людей:

— Ніхто нічого не робить. А я не заспокоюся, поки його не знайду.

Ервіна Ібрагімова викрали у травні 2016 року. Він брав участь у протестах на Майдані в Києві і біля будівлі уряду Криму під час анексії, працював в Меджлісі кримських татар. За словами близьких, співробітники ФСБ натякали йому, що він нібито «занадто активний». Пізніше Ервін помітив стеження за собою і був викрадений — відео з камер спостереження в день зникнення свідчить, що його машину зупинили люди в формі, він намагався вирватися, але його все ж заштовхали в мікроавтобус і відвезли у бік Бахчисарайського водосховища.

Ліля Алієва — мати викраденого Ервіна — стверджує, що крім батьків, родичів, друзів та однокласників, ніхто Ервіна не шукає.

Силовики відмовилися відкривати кримінальну справу, а «влада» Криму заявила, що Ервіна викрали «з метою дестабілізації обстановки на півострові».

«Де Ервін?», «Де Руслан?», «Де Арлен?», «Де Марсель?», «Де Тимур?» — активісти досі щомісяця виходять з такими плакатами на протест до Посольства РФ в Києві.

А недавно, 23 травня 2018 року, кримські силовики викрали ще одного кримського татарина, делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Егіза. Він — один з небагатьох, кому пощастило повернутися після викрадення і розповісти про те, що сталося (не виключено, що окупанти його відпустили завдяки швидкій реакції громадськості, величезному резонансу в соціальних мережах і пресі).

— Біля селища Піонерське мене зупинила група людей в одязі співробітників ГИБДД, під’їхав мікроавтобус «Фольксваген» і зупинився переді мною. До мене ззаду підійшли кілька людей і затягли мене в цей автомобіль. Один з них відразу ж надів мені на голову мішок, мені «знерухомили» руки і машина поїхала, — розповідає Егіз.

За його словами, його кілька годин возили в такому стані, потім вивезли в ліс, поклали обличчям на землю і залишили. Через якийсь час Егіз сам добрався до міста.

За оцінками правозахисної групи «КримSOS», з початку анексії були викрадені 44 людини, з них 19 були звільнені, 16 досі не знайдені, 6 знайдені мертвими, а 2 згодом виявилися в місцях несвободи і засуджені за політичними статтями.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.