Українці вшановують пам’ять безневинних жертв Голодомору, котрий забрав життя майже чверті наших громадян... Про цю трагічну сторінку в історії нашої нації можна говорити безконечно довго, тривожити спогади і ятрити душу риторично простими, на перший погляд, запитаннями: «За що постраждали ці мільйони людей? Чому молодим жінкам так і не судилося стати матерями, а комусь - відчути радість батьківства? З чиєї легкої руки в одну мить у дітей відібрали дитинство?». Того, що сталося, змінити неможливо... А от відновити історичну справедливість, донести всю правду і привернути увагу світу до цієї трагедії нашого народу як до цілеспрямованого факту геноциду, в основі якого лежало тотальне знищення національної еліти, громадського проводу і духовенства, стало святим обов’язком нас – тих, хто творить сьогоднішню історію.
Цю Міжнародну акцію ініційовано Світовим конгресом українців спільно з Міністерством культури України в рамках заходів у зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору Метою акції є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн у пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття, щоб застерегти його від повторення подібних геноцидів у майбутньому, та щоб засвідчити свою пам’ять.
Починаючи з 1 вересня 2018 р. на вшанування дітей Голодомору, тих, які були вбиті, і тих, які вижили, але на все життя лишилися у неофіційному і невизнаному в Україні статусі «жертви Голодомору», 1 вересня 2018 року стартувала міжнародна акція, присвячена дітям, які не пішли до школи 1 вересня 1933 року та протягом найближчих 7 років, адже померли чи не народилися. В рамках акції щодня відбуватиметься пам’ятний захід – церемонія запалення Свічки пам’яті в одному з міст різних країн світу. Тож впродовж вересня-листопада акції пройдуть у 85-ти містах усіх континентів світу. Таким чином, символічно передаватиметься Свічка пам’яті по всьому світу, включно з Україною. Акція почнеться 1 вересня і завершиться 24 листопада заходами в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».
Пам’ять дітей - жертв чи не найбільшої влаштованої радянською владою гуманітарної катастрофи , визнаної багатьма країнами світу геноцидом українського народу, в ці дні вшанували в Туреччині і в Іраку. Діти, що померли, або не народилися й не змогли піти до школи, як сьогодні іхні однолітки в Україні, не можуть бути викреслені з пам’яті людства.
Посольство України в Турецькій Республіці та українські громадські організації Туреччини 2 вересня 2018 року провели заходи в рамках міжнародної акції, присвяченої 85-м роковинам Голодомору „Запалімо свічку пам’яті!”.Тематичні заходи в рамках міжнародної акції „Запалімо свічку пам’яті!” пройшли сьогодні також в містах Стамбул, Анталія, Мармарис, Ізмір, Бурса, Кушадаси, Самсун.
Як повідомляє МЗС України, на заході, який викликав значний медійний інтерес, були присутні представники українських та турецьких ЗМІ.
Учасники акції запалили свічки та вшанували пам’ять невинних жертв Голодомору хвилиною мовчання.
Присутні також оглянули тематичну виставку та отримали інформаційні брошури турецькою мовою, присвячені Голодомору.
Заходи на вшанування жертв Голодомору відбулись і в Іраку.
Співробітники Посольства України в в Республіці Ірак зачитали імена 85 померлих від Голодомору дітей зі списку мільйонів та вшанували пам'ять загиблих, запаливши свічку.
Йорданія. У рамках міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті», співробітники Посольства України в Йорданії разом із представниками української громади, керівництвом та активістами ГО «Українська Хата в Йорданії» зібралися в Парку українсько-йорданської дружби на вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Після символічного фотографування біля пам’ятної дошки у Парку всі учасники заходу запалили свічку пам’яті та вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання в приміщенні Посольства. Співробітники дипустанови ознайомили присутніх із метою даної акції та нагадали про події тих років. На завершення вечора Вікторія Бричкова-Абу Кадум прочитала авторські вірші, присвячені геноциду українського народу.
Як повідомлялося раніше, громадська акція «Запалімо свічку пам’яті!» проходитиме впродовж 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, який припадає на 24 листопада 2018 р.
«Ми маємо сьогодні дуже символічну акцію у цьому сакральному місці, місці пам’яті мільйонів невинно убієнних жертв Голодомору в Україні. І у такому єднанні ми маємо честь запалити свічку пам’яті, яка передаватиметься по світу. Ця акція дасть можливість не лише об’єднати співтовариство, а й допоможе донести біль та одну з найбільших трагедій, цей свідомий геноцид українського народу до Урядів, Парламентів, Президентів по усьому світу. Це наш голос - почуйте, відчуйте наш біль, зазирніть в нашу історію. Адже щороку ми дізнаємось все про нові й нові факти, про ще більшу кількість безневинних жертв, в тому числі величезної кількості дітей. Втім, деякі документи не знайти ніколи, але правду розкажуть істині історики, поодинокі живі свідки тої трагедії, які розгорнулась в Україні» - каже Міністр культури України Євген Нищук.
«Голодомор - геноцид - це не лише страшна трагедія тих мільйонів, хто загинув, а й трагедія десятків мільйонів тих, хто не народився, не сів за парти шкіл, ніколи не виріс. Полум’я цієї свічки, ця наша історія має облетіти світ та розкрити правду про свідомий геноцид радянської влади українського народу - народу, що пройшов біль, пережив його, зберіг своє єство та, безперечно, має майбутнє».